Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Zeszły rok upłynął w koncernie Ronal pod znakiem istotnych zmian. Zarząd holdingu Ronal, do którego należy także polski oddział, podjął ważną decyzję co do rozdzielenia jego części sanitarnej od tzw. części automotive (Ronal jest największym na świecie producentem aluminiowych obręczy kół samochodowych i liderem w zakresie technologii obróbki aluminium). Tym samym stworzono całkowicie nową markę – SanSwiss – pod którą w całej Europie oferowane są kabiny prysznicowe i brodziki.

W ten sposób dział kabin prysznicowych został or­­ganizacyjnie wyodrębniony z całości koncernu. Jednym ze skutków tej decyzji było stworzenie firmy Sa­­nSwiss Polska Sp. z o.o., która jest kontynuatorem sanitarnej części firmy Ronal Polska Sp. z o.o.
Powodem decyzji o wyodrębnieniu w ramach koncernu Ronal produkcji i sprzedaży kabin prysznicowych pod odrębną marką był fakt, że produkty te zdecydowanie różnią się od reszty oferty koncernu – mówi Łukasz Wagner, prezes zarządu SanSwiss Polska Sp. z o.o. – Zdecydowanie różnią się również strategie marketingowe obu tych grup produktowych. Nie można było ich już skutecznie rozwijać w ramach jednego przedsiębiorstwa i pod tą samą marką. Co więcej, od dłuższego już czasu udział kabin prysznicowych w sprzedaży koncernu  zaczął odgrywać coraz większą rolę. Systematyczny wzrost sprzedaży kabin firma Ronal  odnotowuje praktycznie w całej Europie. W ostatnich latach tempo przyrostu sprzedaży osiągnęło poziom ok. 60% rocznie, co stawia naszą firmę w ścisłym gronie liderów europejskiego rynku.
Jako że Ronal to koncern z siedzibą w Szwajcarii, jego zarząd postanowił, że nowa marka ma jednoznacznie kojarzyć się klientom z tym krajem. Nowy logotyp, zawierający w sobie stylizowane godło szwajcarskie oraz samo brzmienie nowej marki przywodzą na myśl najlepsze cechy, które stały się nieomal synonimami ojczyzny Helwetów, takie jak wysoka jakość, trwałość, innowacyjność oraz ciekawy, niepowtarzalny design. Nowe logo nieodmiennie kojarzy się też z wodą, która jest z natury powiązana z produktami firmy.
Zmiana marki i logotypu w istocie zmieniła niewiele, jeśli chodzi o produkcję naszych kabin. Choć z drugiej strony staramy się, by proces przechodzenia od jednej marki do drugiej nie był gwałtowny, bo to mogłoby zdezorientować dotychczasowych klientów – deklaruje Łukasz Wagner. – Dlatego też, przynajmniej jako organizacja staramy się w okresie przejściowym posługiwać obiema markami i oboma logotypami: dotychczasowym Ronal i nowo stworzonym SanSwiss. W ten sposób czytelnie sygnalizujemy, że jakość i renoma naszej oferty jest czymś, co się nie zmienia, a jeśli nawet, to wyłącznie na lepsze.

Bogactwo oferty. Koncern Ronal zajmuje się produkcją wysokiej jakości kabin prysznicowych od przeszło 30 lat. Obecnie kabiny marki SanSwiss są wytwarzane w dwóch zakładach produkcyjnych. Pierwszy z nich, który działa od 1981 mieści się we francuskim Bitche. Drugi, zlokalizowany w czeskim Jicinie, istnieje od 1999 roku. Jest to obecnie najnowocześniejsza fabryka kabin prysznicowych w Europie, wykorzystująca najnowsze technologie obróbki aluminium.
Aktualna, bogata oferta kabin prysznicowych i ich użytkowych substytutów marki SanSwiss to przeszło 120 modeli, które można podzielić na 8 zasadniczych grup: drzwi do wnęk, drzwi ze ścianką boczną 90˚, narożne kabiny pięciokątne, kwadratowe i półokrągłe, a także samodzielne ścianki, parawany nawannowe oraz kabiny typu walk-in. Produkty te przyporządkowane są do poszczególnych serii produktowych. Są to kolekcje PUR, PUR Light, PUR Light S, Mobile, Swing, Swing F, Jazz, Tango, TOP-Line, Fun, Falter, Salsa i Modul`o. Co warte szczególnego odnotowania, firma SanSwiss oferuje także możliwość wykonania kabiny natryskowej zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi klienta. W terminie czterech tygodni SanSwiss może dostarczyć klientowi kabinę praktycznie o każdym kształcie i rozmiarze – jedynym ograniczeniem jest tu zawartość portfela zamawiającego.

Jakość bez kompromisów. Kabiny SanSwiss produkowane są z najwyższej jakości szkła o grubościach od 3 do 8 mm. Szkło takie jest bardzo bezpieczne oraz niezwykle wytrzymałe. Zastosowanie takiego materiału daje projektantom wolną rękę w zakresie tworzenia niepowtarzalnych kabin, w szczególności minimalistycznych modeli bezprofilowych, które stały się niejako znakiem rozpoznawczym oferty Ronal i SanSwiss. Praktycznie każdy model kabiny prysznicowej marki SanSwiss skrywa w sobie cenne innowacje, które czynią jej obsługę łatwiejszą, zaś samo użytkowanie przyjemniejszym. Do innowacji tych należą m.in. łatwo wypinane u dołu drzwi przesuwne, dzięki czemu czyszczenie dolnych części kabiny jest szczególnie szybkie i proste. Ponadto użytkownicy kabin SanSwiss z tzw. drzwiami harmonijkowymi w czasie kilku sekund mogą zmienić stronę otwarcia (lewa - prawa). Z kolei w przypadku wszystkich półokrągłych kabin prysznicowych z drzwiami przesuwnymi marki SanSwiss wszystkie profile prowadzące rolki mają idealnie łukowaty kształt na całej długości. Dzięki temu drzwi przesuwają się bardzo lekko i nie powstają przy tym żadne zbędne naprężenia. W ten sposób kabiny są praktycznie bezawaryjne przez bardzo długi czas.
Oferowanie zestawów promocyjnych kabin wraz z brodzikami to także troska o stylistyczną spójność całości, tak ważną we współczesnej łazience. Jednoczesne projektowanie kabiny prysznicowej oraz przeznaczonego dla niej brodzika daje nam możność zaproponowania klientom całkowicie nowych, niespotykanych nigdzie indziej rozwiązań. Przykładem tego są nasze kabiny z serii PUR Light, które dzięki innowacyjnemu połączeniu z powierzchnią brodzika są jedynymi na rynku modelami bez górnych uchwytów stabilizujących. Dzięki temu wzornictwo naszych kabin może być niepowtarzalne – dodaje Łukasz Wagner.
Jednym z technologicznych „znaków rozpoznawczych” kabin prysznicowych marki SanSwiss (a wcześniej także marki Ronal) jest specjalna powłoka Aqua-Perle, którą od tego roku firma będzie pokrywać wszystkie modele kabin pozostających w jej ofercie. Oparta o wykorzystanie nanotechnologii powłoka Aqua-Perle pozwala na bardzo szybki spływ wody ze szklanych ścianek kabin, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej utrzymać je w należytej czystości. O jakości tej powłoki i technologicznym zaawansowaniu producenta przekonuje 2-letni okres gwarancji oraz liczne, udokumentowane przypadki zachowania przez nią cennych właściwości przez okres nawet 8 lat użytkowania. Stawia to markę SanSwiss w najściślejszej czołówce europejskich producentów kabin prysznicowych.
O wszystkich walorach kabin i brodzików SanSwiss można przekonać się odwiedzając specjalną halę wystawową, która mieści się w Wałbrzychu przy ulicy Wrocławskiej 95. W obiekcie tym w atrakcyjny sposób zaprezentowano praktycznie pełną ofertę SanSwiss na polskim rynku. Wałbrzyska wystawa jest najlepszym miejscem do szkoleń architektów, projektantów wnętrz oraz sprzedawców z całej Polski. Ułatwia także sprawne szkolenia serwisantów współpracujących z firmą SanSwiss.

Nowości w Europie i w Polsce. Od zarania firmy jej ambicją było oferowanie klientom coraz estetyczniejszych i doskonalszych technicznie produktów. Dlatego też w bieżącym roku firma SanSwiss zamierza dokonać modyfikacji i modernizacji swojej oferty tak, aby stała się ona jeszcze bardziej atrakcyjna dla klientów.
Już wkrótce na rynek trafi odmieniona seria PUR. Zmieniony zostanie design zawiasów i wszystkich pozostałych metalowych elementów tych bezprofilowych kabin. Aktualne trendy wzornicze preferują prostotę i geometryczne, kwadratowe kształty. Jednocześnie na rynek trafi całkowicie nowa, dalece unowocześniona seria Swing – mówi Łukasz Wagner. – Zamierzamy także zdecydowanie rozbudować wprowadzoną w zeszłym roku serię TOP-Line, która okazała się prawdziwym bestsellerem rynkowym. Wśród nowych produktów w ramach tej serii przewidujemy m.in. rozsuwane drzwi wnękowe o szerokości nawet do 180 cm. W dalszym ciągu mamy zamiar inwestować w serię ECO-Line, rozszerzając ją o dodatkowe modele.
Już wkrótce na rynek całej Europy trafią kabiny SanSwiss z aluminiowymi profilami w kolorze czarnym. Te unikalne wzorniczo modele szczególnie dobrze komponują się z czarną armaturą i panelami prysznicowymi, które systematycznie zyskują na popularności, także w naszym kraju. Inna nowość spod znaku SanSwiss, której można oczekiwać w niedalekiej przyszłości, to duże brodziki konglomeratowe ze zintegrowanymi odpływami liniowymi. Unikalna na skalę światową konstrukcja syfonu (wykorzystanie naturalnego zawirowania wody do samooczyszczania się odpływu) sprawia, że jego zapchanie się jest praktycznie niemożliwe. Wyjątkowa forma tych brodzików w połączeniu z dużymi wymiarami oraz funkcjonalnością uczyni ten produkt praktycznie bezkonkurencyjnym na europejskim rynku.

Sukces na wymagającym rynku. Na polskim rynku produkty marki Ronal i SanSwiss dostępne są od niemal 10 lat. W tym czasie produkty te zyskiwały uznanie klientów, dla których w pierwszym rzędzie liczyły się jakość oraz doskonałe wzornictwo. Dziś, w 2010 roku, do firmy SanSwiss należy przeszło 16% polskiego rynku kabin prysznicowych (wg danych BRG Consult). Szczególnym uznaniem napawa fakt, że zeszły, niełatwy dla polskiej branży łazienkowej rok w przypadku firmy SanSwiss upłynął pod znakiem sukcesów sprzedażowych. Zanotowała ona roczny wzrost sprzedaży na poziomie aż 35%, co wpłynęło na dodatkowe umocnienie się firmy i marki na polskim rynku. Podobnie jest zresztą także na innych europejskich rynkach, żeby wspomnieć choćby Republikę Czeską, gdzie mieści się jeden z zakładów produkcyjnych firmy. Co trzecia kabina prysznicowa sprzedana w Czechach to model marki SanSwiss. Osiągnięcie tych wyników było możliwe nie tylko dzięki klasie samego produktu, ale także starannie prowadzonej polityce handlowej firmy.
Nasze kabiny prysznicowe dystrybuujemy w Polsce za pośrednictwem ok. 300 punktów handlowych. Są to z reguły duże salony, które są w stanie wyeksponować nasze produkty i zadbać o odpowiednią obsługę klienta na każdym etapie procesu sprzedaży – deklaruje Łukasz Wagner. – Tak skonstruowana sieć sprzedaży dobrze spełnia nasze potrzeby, jednak cały czas mamy na uwadze możliwość rozpoczęcia współpracy z kolejnymi dystrybutorami.
O profesjonalny montaż oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny kabin i brodzików SanSwiss dba sieć autoryzowanych instalatorów. SanSwiss Polska dba także o sprawną logistykę swoich produktów. W centralnym magazynie utrzymywane są stany magazynowe najpopularniejszych modeli kabin i brodzików, które gwarantują, że produkt zamówiony przez klienta w dowolnym miejscu w kraju trafi do niego w konkurencyjnie krótkim czasie.

ANDRZEJ TOPCZEWSKI
ZDJĘCIA: SANSWISS
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA