Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Z okazji 10-lecia fabryki ceramiki łazienkowej Sanitec Koło we Włocławku oraz półmetka jej rozbudowy, 15 listopada 2007 r. odbyło się uroczyste spotkanie, w którym uczestniczyły władze miasta, przedstawiciele załogi i wykonawców. Na obchodach jubileuszu pojawili się także gimnazjaliści - laureaci konkursu plastycznego zorganizowanego właśnie z tej okazji.
Fabryczne budynki wraz ze starymi liniami do produkcji talerzy kupiliśmy w 1996 roku od firmy Minex/Porcelana Włocławek. Po wykonanym, w rekordowo krótkim czasie, generalnym remoncie budynków i montażu linii do produkcji ceramiki łazienkowej, 25 lipca 1997 odpaliliśmy piec tunelowy. Zależało nam wtedy na maksymalnym skróceniu czasu realizacji inwestycji, bowiem zapotrzebowanie na nasze wyroby było ogromne. Tak to się wszystko zaczęło 10 lat temu we Włocławku - powiedział Marek Kukuryka, prezes zarządu Sanitec Koło. - Nową fabrykę, której budowę zaczęliśmy w tym roku, realizujemy również bardzo szybko. Motywacją jest okazja do rozszerzenia oferty na nowe segmenty rynku, szczególnie w obszarze ceramiki o dużych wymiarach - takie wyroby będą tutaj produkowane od wiosny 2008. Wyroby z nowej fabryki adresowane będą na rynek krajowy i eksport.
Podczas uroczystości podano wyniki konkursu plastycznego \"Czysta woda to nasza przyszłość\" ogłoszonego dla gimnazjalistów z Włocławka. Okazją do jego organizacji, był nie tylko jubileusz firmy, ale także chęć promowania proekologicznych zachowań wśród młodzieży. W jury konkursu zasiedli przedstawiciele Galerii Sztuki Współczesnej, Urzędu Miasta, patronów medialnych i Sanitec Koło. Trwałą pamiątka dziesięcioletniej obecności Sanitec Koło we Włocławku, będzie też wyposażenie łazienek, w tym dla osób niepełnosprawnych, jakie na potrzeby Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej przekaże firma.       
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA