Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Już 28 września rozpocznie się kolejna edycja międzynarodowych targów Cersaie – niewątpliwie największej europejskiej imprezy targowej poświęconej płytkom ceramicznym oraz wyposażeniu łazienek. Cersaie potrwają tradycyjnie 5 dni, czyli do 2 października.
Organizatorzy targów już 6 lipca poinformowali o całkowitym wyprzedaniu dostępnej powierzchni targowej. Na 176 tys. m2 swoją ofertę prezentować będzie ponad 900 wystawców z całego świata. W tym zdecydowaną większość stanowić będą producenci płytek ceramicznych oraz wyposażenia łazienek (odpowiednio 488, w tym 293 firmy włoskie oraz 364 firmy łazienkowe, w tym 335 włoskich). Według podanych liczb, Cersaie ugości w tym roku m.in. 107 firm z Hiszpanii, 20 z Niemiec i po 17 z Turcji i Portugalii. Wystawcy kojarzeni z branżą płytek ceramicznych zajmą ogółem blisko 50% dostępnej powierzchni wystawienniczej, a łazienkowcy – 36,8%.  
Oczywiście Cersaie to także szereg inicjatyw i spotkań z zakresu designu, architektury oraz możliwości wykorzystania płytek ceramicznych. W tym roku m.in. studenci będą mieli okazję spotkać się z uznanym projektantem Enzo Marim oraz Rolando Giovanninim, dyrektorem Instytutu Ceramiki (The Institute of Ceramic Art) w Faenzie.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA