Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Od 20 do 21 maja trwać będzie 2. Konferencja Przemysłu Materiałów Budowlanych. Odbędzie się ona w Hotelu Ossa w Rawie Mazowieckiej.
Jesteśmy głęboko przekonani, że wbrew powszechnym stereotypom, problemy branży budowlanej nie mogą być rozpatrywane w oderwaniu od całej gospodarki i od szeroko rozumianych zjawisk społecznych. Rozwój budownictwa jest funkcją zjawisk makroekonomicznych i postaw społecznych, a nie przekonania, iż jedynie budownictwo może być kołem zamachowym gospodarki. Dlatego część konferencji będzie poświęcona zagadnieniom makroekonomicznym, a także wpływowi zachowań społecznych na efektywność gospodarki – mówi Ryszard Kowalski, prezes Związku Pracodawców-Producentów Materiałów dla Budownictwa, organizatora konferencji.
Poszczególne wykłady podczas spotkania, ujęte zostaną w następujące panele tematyczne: 20 maja (czwartek) – Jak będzie się zmieniać Polska – szanse i zagrożenia dla gospodarki, Naganne praktyki na rynku materiałów budowlanych, Kodeks rzetelnych praktyk jako element obrony przed nieuczciwą konkurencją na rynku materiałów budowlanych, Zmiany w ustawie o wyrobach budowlanych – po co i czy wystarczające?; 21 maja (piątek) – Podnoszenie kwalifikacji wykonawców w interesie producentów materiałów budowlanych – postulaty zmian w systemie szkolnictwa, Elastyczny rynek pracy – gdzie zmierzamy?, Plany remontowo – budowlane polskich gospodarstw domowych oraz kondycja wybranych marek budowlanych, Prawo unii europejskiej – jak przemysł winien i może wpływać na tworzenie prawa europejskiego?, Budownictwo zrównoważone – czy to nam się opłaca? (panel dyskusyjny).
20 maja odbędą się także spotkania branżowe poszczególnych stowarzyszeń branżowych, których przedstawiciele obecni będą na konferencji. W tym dniu odbędzie się także Spotkanie Branży Łazienkowej, organizowane przez Stowarzyszenie Łazienka.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA