Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Na zaproszenie firm Servitor Prim oraz Eurocomex do Polski przyjechali projektanci włoskiego studia Meneghello Paolelli Associati: Sandro Meneghello i Marco Paolelli. W spotkaniu zatytułowanym „Design & Design” zorganizowanym 20 lipca br. w toruńskim hotelu Bulwar, spotkali się oni z projektantami i architektami z województwa kujawsko-pomorskiego.
Gości powitali Luigi Viscogliosi, prezes firmy Eurocomex oraz Janusz Sakowski, prezes Servitor Prim. Następnie, z krótkimi prezentacjami wystąpili przedstawiciele włoskich marek ArtCeram oraz Fima Carlo Frattini. Obaj włoscy producenci od lat współpracują z Eurocomexem na rynku polskim, a ich produkty dostępne są w salonach Servitora.  Najciekawsze kolekcje wspomnianych włoskich marek oraz produktów firmy Victoria&Albert zaprezentowała natomiast Małgorzata Kadłuczka z Eurocomexu. Potem nadszedł już czas na gwiazdy wieczoru, czyli duet Meneghello Paolelli. Włoscy projektanci mówili o swojej pracy, inspiracjach oraz najciekawszych projektach, które wyszły spod ich ręki. Część oficjalna znacznie się przedłużyła, ponieważ obecni na prezentacji polscy projektanci i architekci mieli do włoskich designerów mnóstwo pytań. Goście spotkania bawili się do białego rana.
Wystawę prezentującą produkty zaprojektowane przez Meneghello Paolelli Associati przygotował toruński architekt Janusz Pliszczyński. Opierała się ona na zasadzie kontrastu – połączono w niej bowiem delikatne, obłe kształty ceramiki z ostrymi formami i materiałami, np. nieheblowanym drewnem.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA