Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Od 20 do 23 listopada w Polsce gościł hiszpański designer Ramón Benedito. Jego przyjazd związany był z przedsięwzięciem „Projekt Dizajn” organizowanym przez firmę Roca.
Wizyta Ramóna Benedito w Polsce rozpoczęła się  20 listopada w Warszawie, gdzie w Instytucie Cervantesa można było wysłuchać prezentacji pt. „100 lat designu barcelońskiego”, traktującej o najbardziej charakterystycznych budynkach Barcelony oraz wziąć udział w wykładzie omawiającym dorobek barcelońskiej szkoły designu. Podobne spotkanie, poruszające tę samą tematykę, odbyło się 21 listopada w Auditorium Maximum w Krakowie. W Cieszynie spotkania z hiszpańskim designerem trwały cały weekend (22 i 23 listopada). Tutaj wykłady Ramóna Benedito zostały wzbogacone m.in. o prezentację pt. „Formy przemysłowe”, a wystąpienie projektanta dotyczyło sposobów i technik projektowania oraz podejścia do nowych zastosowań wyposażenia. Omawiano m.in. nową rolę łazienki, która z miejsca typowo utylitarnego przekształciła się w centrum relaksu i wycisznia. W drugim dniu cieszyńskiego spotkania Ramón Benedito poprowadził warsztaty dla młodych projektanów. W każdym z miast „Projekt Dizajn” cieszył się powodzeniem: w Warszawie w wykładach uczestniczyło blisko 250 osób, w Krakowie ok. 300, a w Cieszynie ok. 100.
„Projekt Dizajn” to przedsięwzięcie firmy Roca, która w swoją misję wpisała promocję wzornictwa. Stąd idea projektu, który pomyślany został jako cykl corocznych spotkań ze znanymi projektantami.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA