Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
„Wzornictwo jakie mamy, wzornictwo jakiego potrzebujemy” to tytuł wystawy, która otwarta zostanie 14 października w  gmachu głównym Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tematem wystawy jest polskie wzornictwo przemysłowe, a przygotowały ją fundacja prodesign.pl i Instytut Adama Mickiewicza.
Ekspozycja podzielona została na dwie części tematyczne. W części „Wzornictwo jakie mamy” pokazane zostaną uznane wyroby przemysłowe zaprojektowane  przez polskich projektantów i  wykonane w Polsce. Znajdą się wśród nich także produkty wyposażenia łazienek takich firm jak: Instal-Projekt, Krzemień czy Deger. W części „Wzornictwo jakiego potrzebujemy” pokazane zostaną projekty i rozwiązania, które są potrzebne Polakom w specyficznej sytuacji odrodzenia narodowego. Projekty wykonane zostały na wydziałach wzornictwa  polskich ASP.
– Zebrani wystawcy występują tutaj jak tradycyjne polskie pospolite ruszenie.
Na pewno nie jesteśmy jeszcze w komplecie. To przegląd tych wystawców, których udało nam się zwołać, namówić i przekonać. Nie organizowaliśmy konkursów ani ostrych selekcji. Kluczem było zaangażowanie dla sprawy wzornictwa polskiego
– mówi Tomasz Rudkiewicz z rady fundacji prodesign.pl
Wystawę będzie można oglądać do 28 października. Jest to początek serii wystaw polskiego designu. Najbliższa planowana wystawa odbędzie się podczas Dni Polskich w Indiach zimą tego roku.
Patronat medialny nad wystawą „Design.pl 2006”  sprawuje m.in. miesięcznik „Łazienka”.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA