Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Trwają zaawansowane rozmowy w sprawie nabycia większościowego udziału firmy KAN Sp. z o.o., przez firmę Aalberts Industries N.V. Firma ta osiągnęła porozumienie z udziałowcami firmy KAN w sprawie nabycia 51% udziałów firmy KAN jeszcze w sierpniu tego roku. Przejęcie zostanie ostatecznie dokonane w momencie sfinalizowania wszystkich niezbędnych formalności.
Białostocki KAN to producent i jeden z liderów sprzedaży na rynku tworzywowych systemów instalacyjnych nie tylko w Polsce, ale również na Białorusi i Ukrainie. Firma posiada również dobrze rozbudowaną sieć sprzedaży w Rosji. Z tego też względu przejęcie firmy KAN z punktu widzenia Aalberts Industries stanowi wyraz chęci szerszego zaistnienia na wspomnianych perspektywicznych rynkach Europy Wschodniej. Zdaniem przedstawicieli firmy KAN, cała operacja stanowi szansę na jeszcze szerszą popularyzację na rynkach Europy Zachodniej, firm należących do Aalberts Industries, jej sztandarowego produktu – Systemu KAN-therm. Warto nadmienić, że od lata ubiegłego roku funkcjonuje niemiecki oddział firmy KAN, zlokalizowany w Troisdorf-Spich koło Kolonii. Pozytywnym, sygnalizowanym przez obie strony aspektem przejęcia są ponadto szersze możliwość zakupu i wymiany nowych rozwiązań technologicznych. Umowa gwarantuje firmie KAN zachowanie pełnej autonomii w zakresie realizowania polityki personalnej i sprzedażowej.                                          

Aalberts Industries
Holenderska grupa Aalberts Industries N.V. jest międzynarodową spółką notowaną na giełdzie w Amsterdamie. Posiada 84 firmy i łącznie zatrudnia prawie 6400 osób. Firmy te posiadają ponad 140 zakładów wytwórczych. Działają one w dwóch grupach branż: instalacjach przemysłowych oraz szeroko pojętych systemach armatury grzewczej i sanitarnej. Wśród firm z drugiej grupy można wymienić tak znanych producentów jak Broen, Meibes System-Technik,  Pegler, Rossweiner oraz Yorkshire Fittings. Od wiosny tego roku do  Aalberts Industries należy również 100% akcji Francuskiej firmy Comap S.A.


 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA