Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Wodna rekreacja i wypoczynek, wodne zabiegi zdrowotne i upiększające oraz technologie wellness i spa to główne tematy, którym poświęcona będzie trzecia edycja targów Aquabud w Gdańsku. O formule i idei mówili ich organizatorzy podczas konferencji prasowej, która odbyła się 5 lutego w siedzibie BBC w Warszawie.

Targi Technik i Urządzeń Basenowych, Sanitarnych i Rekreacji Aquabud 2004 będą się odbywać od 23 do 25 kwietnia br. Swoją ofertę będą prezentowali tu producenci urządzeń do hydromasażu, saun, systemów uzdatniania wody, a także firmy zajmujące się wykonawstwem i projektowaniem basenów i wodnych centrów rekreacyjnych. Udział w targach zapowiedziały już m.in. takie firmy jak: Klafs, System Uniwersal, BWT, Dinotec, Deba, Grundfos.

Ideą targów, poza standardową prezentacją oferty rynkowej jest lobbowanie na rzecz intensyfikacji inwestycji i rozwoju wodnej infrastruktury w naszym kraju.

- Targi Aquabud są odpowiedzią na zainteresowanie polskiego rynku kulturą wodnego odpoczynku i wellness. Poprzez prezentację rozwiązań technicznych chcielibyśmy przyczynić się do zwiększenia dostępności publicznych ośrodków wodnej rekreacji - powiedział Kazimierz Jurecki, prezes zarządu MTG.

Formułę targów uzupełniać będą seminaria. W tym roku ujęte zostały one w dwa bloki tematyczne. Na pierwszy dzień targów (23 kwietnia) zaplanowano seminarium pod tytułem \"Park wodny - wspaniała alternatywa, różnorodne problemy\". Będzie to cykl wystąpień poświęcony możliwościom wyboru rozwiązań modelu Parku Wodnego odpowiedniego do warunków, w których miałby funkcjonować obiekt. Drugiego dnia blok seminaryjny poświęcony będzie bezpieczeństwu i higienie w kompleksie wodnej rekreacji i sportu. Oba bloki seminaryjne przeznaczone są dla przedstawicieli gmin zainteresowanych powstaniem na swoim terenie obiektów wodnej rozrywki.

Tradycyjnie już podczas targów wyłonieni zostaną laureaci konkursu o nagrodę promocyjną targów - Błękitnego Delfina Aquabud. W tym roku oceniane będą najciekawsze koncepcje projektowe, programowe i rozwiązania architektoniczne dla ośrodków rekreacji wodnej oraz najlepsze urządzenia i technologie instalacyjne z zakresu higieny i bezpieczeństwa.

Patronat medialny nad targami Aquabud sprawuje miesięcznik Łazienka.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA