Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
31 lipca odbył się zakończony sukcesem debiut Armatury Kraków na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Osiągnięty na pierwszej sesji kurs otwarcia PDA wyniósł 2,14 zł, przekraczając tym samym cenę emisyjną z oferty publicznej, która wyniosła 1,80 zł za akcję. 
Oferta publiczna Armatury Kraków składała się z 20 mln akcji nowej emisji (seria D). Zapisy na akcje ruszyły 20 lipca. Wszystkie oferowane akcje zostały objęte przez inwestorów i przydzielone zgodnie ze wstępnymi założeniami w dwóch transzach: indywidualnej (5 mln akcji) i instytucjonalnej (pozostałe 15 mln szt.). Akcje przydzielono 1701 inwestorom indywidualnym i 30 instytucjonalnym.
Pozyskane z emisji akcji środki w kwocie 34,4 mln zł netto Armatura planuje wykorzystać na inwestycje w zakład produkcyjny w Krakowie (ok. 19 mln zł), w tym na zwiększenie mocy produkcyjnych (wybudowanie nowej taśmy transportowej) oraz rozbudowę powierzchni magazynowej (nowy magazyn wysokiego składowania o powierzchni ponad 6 tys. m2 wyposażony w nowoczesny system kontroli zapasów i realizacji wysyłek - ok. 9 mln zł). Spółka zamierza również zasilić kapitał obrotowy (od 7,4 do 15,4 mln zł) w związku z dynamicznym rozwojem produkcji i sprzedaży, a także planami poszerzenia oferty handlowej.
Rok temu w najśmielszych snach nie myśleliśmy, że będziemy w tym miejscu i na takich poziomach cenowych. Nasza droga na giełdę była dość kręta i trwała ponad cztery lata. Dziękuję inwestorom, których udało nam się przekonać do zakupu akcji, mimo pogorszenia koniunktury w ostatnich dniach. Będziemy konsekwentnie budować wartość firmy i udowadniać inwestorom naszymi wynikami finansowymi, że akcje Armatury to był dobry wybór - powiedział Konrad Hernik, prezes Armatury Kraków. - Planujemy osiągnąć wyraźny wzrost sprzedaży oraz rentowności. Nasza strategia zakłada, że nie później niż w 2010 r. sprzedaż spółki będzie o 50% wyższa niż w ubiegłym roku. Chcemy zwiększyć moce produkcyjne, rozbudować ofertę o nowe produkty i wejść w nowe segmenty rynku.             
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA