Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Lucien Patient, założyciel firmy Les Robinets Presto, lubił zaskakiwać swoich gości zapraszając ich do łazienki i demonstrując wodę płynącą na żądanie podczas zbliżania się do umywalki. Kilkadziesiąt lat temu, gdy nie było jeszcze baterii elektronicznych, pokaz wywoływał osłupienie gości. Tajemnica kryła się pod dywanikiem, gdzie zamontowany był zawór posadzkowy Presto 509 uruchamiany naciśnięciem stopy...

Francuska firma Presto produkuje od 1927 r. armaturę czasową przeznaczoną do stosowania w łaźniach i toaletach ogólnodostępnych, np. na pływalniach, basenach, w szkołach, w przemyśle spożywczym, koszarach.

Od początku obecności na naszym rynku, czyli od prezentacji na poznańskich targach w 1990 r., wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Presto jest Biuro Techniczne Ekotech sp.j. Wniesione wieloletnie doświadczenie projektowe i przyjęta od początku forma biura inżynierskiego zapewnia doradztwo i wsparcie techniczne w zakresie oferowanych produktów od fazy projektowej, przez rozruch instalacji, aż po serwis eksploatacyjny.

Równolegle ze zmianami gospodarczymi kraju, firma Ekotech również ewoluowała - od przedstawicielstwa producenta Presto do spółki jawnej z własnym stanem magazynowym, serwisem fabrycznym i składem części zamiennych. Kilkanaście lat obecności na rynku zaowocowało także zgromadzeniem dużego doświadczenia związanego z eksploatacją przyborów sanitarnych w pomieszczeniach narażonych na akty wandalizmu i intensywne użytkowanie. Na skutek uwzględnienia przez producenta wymagań firmy Ekotech, sprowadzane zawory wyposażone są w wewnętrzne elementy uwzględniające specyfikę polskiej wody.

W uznaniu efektów pracy Ekotech otrzymał tytuł najlepszego dystrybutora Presto 2002 roku w Europie. Armatura Presto od ponad 10 lat funkcjonuje na większości polskich pływalni i basenów. Osiągnęła pozycję lidera w segmencie zaworów i baterii natryskowych. Zastosowane rozwiązania techniczne (rubiny syntetyczne, stal nierdzewna i tworzywo Hostaform) gwarantują precyzyjne dozowanie wody, długą eksploatację i znaczną (do 68%) oszczędność zużycia wody i energii. Kilka zaworów-bestsellerów stało się uznanym standardem wyposażenia pomieszczeń natryskowych szkół, łaźni i pływalni.

W tym roku na rynek wprowadzane są nowości - seria zaworów i baterii elektronicznych Presto Squale i Sensao z licznymi nowatorskimi funkcjami i inteligentnym detektorem otoczenia oraz odświeżona stylistycznie, uznana już seria armatur wandaloodpornych Presto 605 i 3000.

W zakresie wyposażenia dla osób niepełnosprawnych obok specjalistycznej armatury firma Ekotech oferuje produkowane we własnym zakładzie od 1996 r. poręcze Ergo Plus posiadające wymagane atesty oraz świadectwo COTM dopuszczenia do stosowania w służbie zdrowia.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA