Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Prezentowana łazienka jest sugestywnym przykładem na to, w jaki sposób zaaranżować wnętrze ascetyczne i konsekwentnie minimalistyczne, nie rezygnując jednocześnie z komfortu i elegancji.

Właścicielka chciała, aby łazienka utrzymana była w surowej i chłodnej stylistyce charakteryzującej całą przestrzeń mieszkania. Efekt ascetyzmu osiągnięty został dzięki umieszczeniu we wnętrzu jedynie niezbędnych elementów wyposażenia, a także zastosowaniu jednolitej okładziny ścian i podłogi. W taki sposób powstała przestrzeń monochromatyczna, surowa i nowoczesna, nasuwająca nawet skojarzenia ze stylistyką rodem z filmów science-fiction, w których bohaterów oglądamy zwykle w pomieszczeniach o prostych, surowych, pozbawionych łagodności kształtach i stonowanej, zimnej kolorystyce. Wrażenie to podtrzymuje także oryginalnie wykonane oświetlenie górne. W suficie podwieszanym umieszczone zostały świetlówki przykryte następnie białą, matową pleksi. Dzięki takiemu zabiegowi rozproszone, mleczne i - wydaje się - płynące zewsząd światło stwarza atmosferę odrealnienia i sprawia, że zażywający kąpieli może odnieść wrażenie, że znalazł się w geometrycznej i nierzeczywistej scenerii filmu \"Cube\".

W tym scenariuszu główną rolę otrzymała z pewnością elegancka wanna z hydromasażem, której nietypowy, wyprofilowany kształt przywołuje skojarzenia z wygodnym, luksusowym i nowoczesnym fotelem, a centralne ustawienie zdecydowanie usunęło w cień wszystkich pozostałych aktorów. Zostało to zresztą konsekwentnie podkreślone - dzięki zastosowaniu podtynkowego systemu spłukującego ukryto te elementy, które nie odpowiadały zamierzonej wizji wnętrza.

Porządek i monochromatyczność przestrzeni łazienki zostały przełamane przez zabieg wprowadzenia ciemnych detali. Każdy, kto tu wkracza, jest zatem świadkiem niezwykłej gry skontrastowanych kolorów - klasycznej bieli i zdecydowanych brązów. Stylistyka ta, będąca kontynuacją aranżacji całego mieszkania, w którym elementy ciemne \"ścierają się\" z jasnym kolorem ścian i mebli, podtrzymana jest także poprzez wykończenie wanny elementami imitującymi drewno.

Dzięki zaskakującym rozwiązaniom i konsekwencji aranżacji to surowe i wydawałoby się nieosobowe wnętrze prezentuje się nader efektownie. Zdecydowanie pobudza wyobraźnię do marzeń o odległych i osiągalnych jedynie w filmach science-fiction przestrzeniach.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA