Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Znane są już wstępne wyniki finansowe za rok 2003 Grupy Atlas. Przychody ogółem wynoszą 991 mln 252 tys. złotych, zysk netto to 113 mln 162 tys. złotych.

- Ten wynik, oznaczający co prawda spadek przychodów o 3% w porównaniu z rokiem 2002, w pełni nas zadowala - mówi Grzegorz Grzelak, prezes Grupy Atlas. - W związku z bardzo trudną sytuacją na rynku budowlanym w ostatnim okresie, obawialiśmy się znacznie gorszych rezultatów.

W 2003 roku Atlasowi udało się zrealizować kilka ważnych przedsięwzięć. W lipcu, kosztem ponad 20 mln złotych, uruchomiona została pierwsza zagraniczna fabryka firmy. Wybór padł na Rosję, ponieważ jest to największy zagraniczny rynek zbytu polskiego producenta chemii budowlanej. Z kolei w Polsce rozpoczęto dużą inwestycję związaną z produkcją cementu, która w ciągu kilku lat pochłonie ok. 500 mln złotych. Całość realizowana będzie w dwóch etapach. Pierwszy obejmuje rozpoznanie i zabezpieczenie złóż wapienia niedaleko Opoczna, których Atlas jest właścicielem, drugi - budowę cementowni. Obecnie trwają prace geologiczne, prowadzone są badania fizykochemiczne złóż.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA