Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Grupa Atlas została uhonorowana Nagrodą Gospodarczą \"Najlepsi w 15-leciu 1989-2004\" w kategorii najlepszego polskiego przedsiębiorstwa. Uroczystość wręczenia okolicznościowych statuetek odbyła się 21 października br. w Warszawie. W imieniu Grupy Atlas nagrodę odebrał prezes Andrzej Walczak.

W 15 lat od rozpoczęcia transformacji gospodarczej w Polsce Gazeta Prawna wspólnie z czytelnikami uhonorowała dwanaście osób i firm Nagrodą Gospodarczą \"Najlepsi w 15-leciu 1989-2004\". Nagrody przyznano w kategoriach: najlepszy premier, minister finansów, prezes banku centralnego, prezes banku, bank, prezes firmy ubezpieczeniowej, firma ubezpieczeniowa, firma leasingowa, spółka giełdowa, inwestycja zagraniczna, eksporter oraz najlepsze polskie przedsiębiorstwo. Oprócz Grupy Atlas laureatami nagrody zostali m.in. Tadeusz Mazowiecki (w kategorii najlepszy premier), Leszek Balcerowicz (najlepszy minister finansów) oraz Hanna Gronkiewicz-Waltz (najlepszy prezes NBP).

- Nagrodami uhonorowaliśmy tych, którzy mieli największy wpływ na naszą gospodarkę oraz firmy, które odniosły sukces, umiały odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Bez takich firm jak Atlas na pewno nie dokonalibyśmy tak dużego skoku cywilizacyjnego - powiedział Zbigniew Maciąg, redaktor naczelny Gazety Prawnej.

Firma Atlas powstała w 1991 roku w Łodzi. Na początku w firmie pracowało 9 pracowników, dziś w koncernie zatrudnionych jest ponad 2 tys. osób. Grupa, w której skład wchodzi 12 fabryk (w tym jedna w Rosji) i

4 kopalnie surowców jest liderem na rynku chemii budowlanej w Polsce i zajmuje trzecią pozycję wśród europejskich producentów suchych mieszanek cementowych. Obroty Grupy za 2003 rok wyniosły 991 mln złotych.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA