Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Firma Atlas uruchomiła nową fabrykę w białoruskim Grodnie. Uroczystość oficjalnego otwarcia zakładu odbyła się 15 września. Budowa grodzieńskiej fabryki kosztowała #6 mln euro. Jest to obecnie  najnowocześniejszy zakład na Białorusi i jeden z najnowocześniejszych w Europie. Może wytwarzać 1300 ton wyrobów dziennie. Produkcja jest zautomatyzowana, worki przenosi najszybszy robot w Europie. Otwarcie nowego zakładu to ukoronowanie 3 lat współpracy Atlasa z białoruską firmą Tajfun, liderem tamtejszego rynku chemii budowlanej. Wtedy właśnie polski potentat kupił większościowy pakiet akcji Tajfuna, który szukał partnera strategicznego, by zagwarantować sobie dalszy rozwój. W tym samym czasie Atlas chciał zdobyć kolejny rynek w Europie Środkowo-Wschodniej. Budowa nowego zakładu produkcyjnego była więc koniecznością.
Udział produktów Tajfuna na rynku białoruskim przekracza 60%, a ich sprzedaż wzrasta rocznie o ok. 20%. W bieżącym roku zaplanowano sprzedać około 200 tys. ton wyrobów chemii budowlanej. Trwający od marca kryzys na Białorusi spowodował zwiększenie popytu na wyroby Tajfuna, ponieważ inni producenci mają kłopoty ze sprowadzaniem importowanych surowców. Tajfun, #dzięki przynależności do Grupy Atlas nie ma tego problemu.
Tradycją Grupy Atlas jest obdarowywanie lokalnych społeczności przy okazji otwierania kolejnych fabryk. Tak było również i tym razem – grodzieńskie pogotowie ratunkowe otrzymało karetkę marki Gazela model UNI MED 3591 z pełnym wyposażeniem o wartości 50 tysięcy USD.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA