Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Za wdrożenie systemu SAS Business Intelligence ATLAS otrzymał wyróżnienie w „Konkursie na 100 najlepiej zinformatyzowanych firm i instytucji 2011\". Oznacza to, że nasze działania znalazły się w gronie najciekawszych polskich projektów informatycznych.
Konkurs, zorganizowany po raz jedenasty, rozgrywany był w 14 kategoriach. W każdej z nich nominowanych było po sześć firm, do finału przechodziły trzy. ATLAS otrzymał wyróżnienie w kategorii przemysł budowlano-montażowy. System SAS BI, wdrożony w ATLASIE, obejmuje swym zasięgiem cztery obszary działania spółek naszej grupy: konsolidację sprawozdań finansowych, planowanie, budżetowanie oraz szeroko rozumiane raportowanie.
Konrad Marchlewski, wiceprezes GRUPY ATLAS wskazuje, że w większości firm w procesach podejmowania decyzji występuje istotna różnica pomiędzy ilością dostępnych informacji a możliwością ich przetwarzania.
W ramach całej grupy gromadzimy dużą ilość szczegółowych danych, a robimy to w różnych systemach, ponieważ nie wszystkie spółki mają ten sam system ERP – wyjaśnia. - Ta sytuacja powodowała, że dostępne informacje nie były optymalnie wykorzystywane. Stąd też ujednolicenie prezentacji danych z różnych systemów jest ogromną wartością dodaną tego projektu.
Bogusław Święcicki, dyrektor systemów informacyjnych oraz Marzanna Pasieczyńska, dyrektor Pionu Kontrolingu i Nadzoru Właścicielskiego, do kluczowych korzyści wdrożenia zaliczają oszczędność czasu w obszarze planowania i budżetowania, wyręczenie planistów w karkołomnych (często błędnych) obliczeniach, monitorowanie na bieżąco realizacji budżetu poprzez SAS Portal oraz, co ważne, dotarcie „z poziomu raportu” do szczegółów transakcji.
 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA