Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Atlas kupił większościowy pakiet udziałów rumuńskiej Grupy Romcolor. W jej skład wchodzą trzy spółki: Romcolor SA, Sinteco i Cezal.
Romcolor jest producentem budowlanych mieszanek cementowych i gipsowych, systemów ociepleń oraz farb i lakierów. Zajmuje się dystrybucją swoich wyrobów, a także usługami w zakresie ocieplania domów.
– Suma przychodów spółek wynosi ok. 50 mln zł, przy dodatnim wyniku finansowym. Romcolor w sposób bardzo umiejętny wykorzystuje unijne środki na rozwój, wymaga jednak dodatkowych nakładów finansowych oraz pomocy w sferze badawczo-projektowej i w zakresie nowoczesnych systemów sprzedaży – mówi Henryk Siodmok, prezes Grupy Atlas. W ciągu najbliższych trzech lat Atlas planuje zainwestować w Rumunii 5 mln euro.
Dotychczasowe doświadczenia Atlasa na rynkach zagranicznych pokazały, że jednym z czynników, który decyduje o powodzeniu, jest lokalny partner, znający specyfikę tamtejszego rynku i zasady na nim panujące. Dlatego, pomimo przejęcia przez Atlas ponad 80% udziałów, w spółce pozostają czterej rumuńscy współwłaściciele. Ich doświadczenie oraz możliwości inwestycyjne Atlasa mogą przełożyć się na całkiem nową jakość. Rynek rumuński jest drugim co do wielkości – po polskim – rynkiem w Europie Środkowo-Wschodniej.
Jest to kolejne przejęcie, jakiego dokonał Atlas. We wrześniu minionego roku łódzka firma nabyła większościowy pakiet udziałów białoruskiej spółki Tajfun – lidera w produkcji chemii budowlanej na tamtejszym runku – a w kwietniu tego roku również większościowy pakiet gdańskiego Izolmatu, producenta pap.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA