Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

22 października 2009 r. w warszawskiej siedzibie SARP-u obejrzeć można było wernisaż wystawy Axor Urquiola Inspiracje. W przedsięwzięciu organizowanym przez Hansgrohe i Studio Melon udział wzięło 11 polskich wybitnych fotografów młodego i średniego pokolenia. 
Pomysł na połączenie mistrzowskiego designu i wybitnej fotografii pojawił się w polskim oddziale Hansgrohe w 2003 r. w związku z marką Axor. Tak narodziły się „Axor Inspiracje”. Axor to ekskluzywne kolekcje łazienkowe, które co dwa lata projektują kolejne gwiazdy designu. Wśród nich byli już: Antonio Citterio, Philippe Starck. Jean-Marie Massaud, a ostatnio pierwsza w tym gronie kobieta – projektantka: Patricia Urquiola.
„Axor Inspiracje” są projektem fotograficznym, kuratorowanym przez warszawskie Studio Melon, które zaprasza wybitnych polskich fotografów młodego i średniego pokolenia do realizacji serii zdjęć. Inspiracją jest designer oraz kolekcja łazienkowa jego projektu, ale na zdjęciach często zastępuje je metafora. Twórczy impuls dla fotografów stanowi raczej filozofia projektanta i jego styl.
W roku bieżącym, w kontekście projektów Patricii Urquioli powstały bardzo intymne, kobiece i delikatne fotografie, które znacząco wczuwają się w - będący znakiem rozpoznawczym projektantki - eklektyzm, poszukują silnych akcentów w kolorze i rytmie form geometrycznych, balansują na cienkiej linii pomiędzy harmonią i szczyptą szaleństwa.
W tegorocznych „Axor Inspiracjach” udział wzięli: Barbara Czartoryska, Magda Wunsche&Samsel, Adam Balcerek, Cezary Hładki, Krzysztof Kozanowski, Tomasz Rykaczewski, Marcin Suder, Szymon Szcześniak, Jacek Wołowski&Partners,  Michał Zajączkowski i Tomek Zięciowski.
Wystawa „Axor Urquiola Inspiracje” po raz pierwszy, po uroczystym wernisażu w SARP-ie, dostępna będzie też dla szerokiej publiczności w Galerii Sztuki Farbiarnia na Pięknej (ul. Piękna 28/34) od 26 października do 5 listopada 2009 r. Organizatorzy zapraszają również na finisaż wystawy, który odbędzie się 5 listopada o godz. 19.00.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA