Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Kolor i rodzaj wykorzystanej w tym projekcie okładziny ścian i podłogi  sprawia, że ta niewielka przestrzeń łazienkowa wydaje się być podwodną, baśniową, tajemniczą grotą. Wrażenie to osiągnięte zostało dzięki zastosowaniu na płaszczyznach ścian kilku rodzajów szklanej mozaiki w dwóch kolorach.

- Jak ta toaleta jest zorganizowana funkcjonalnie i na jakim planie? Jaki jest jej rozkład, jaki metraż?

Arch. Karolina Łuczyńska: Toaleta gościnna z sanitariatem znajduje się na parterze, zaraz przy głównym węźle komunikacyjnym – klatce schodowej, w pobliżu kuchni i salonu. Ma 1,65 m2 i  właśnie jej wielkość była podstawowym elementem branym pod uwagę przy projektowaniu tego wnętrza. Bezpośrednio sąsiaduje z nią  niewiele większa łazienka.

- Pomieszczenia te, na zdjęciach sprawiają wrażenie jakby były podwodną grotą z bajki  – czy taki był pomysł na końcowy efekt?

Punktem wyjściowym do stworzenia każdego projektu są dla mnie zawsze oczekiwania klienta. Inwestor kiedy poznał prezentowane płytki szklane zakochał się w nich na tyle, że na tej decyzji oparty został właśnie nasz projekt tych dwóch pomieszczeń w.c. i łazienki na parterze.
Mała toaleta jest tak na prawdę dodatkiem do łazienki, w której to mieliśmy nieco więcej miejsca, aby stworzyć w niej wrażenie podwodnego, bąbelkowego świata...

 - Wykorzystała tu Pani kilka rodzajów szklanej okładziny - jakie?

Toaleta gościnna przylega bezpośrednio do małej łazienki i oba te pomieszczenia zostały wykonane w jednym stylu, tj. w obu użyliśmy tych samych produktów. Zarówno ściany, jak i podłoga wykonane są ze szklanych, niejednokrotnie przeźroczystych  płytek – aby nadać tym malutkim pomieszczeniom lekkości.  \\Wszystkie pochodzą od jednego producenta – włoskiej firmy Evit. Na podłodze pojawia się szklana płytka podłogowa szczotkowana w kolorze białym. Na ścianach natomiast wykorzystaliśmy trzy rodzaje mozaiki – dwa z nich są również białe, trzeci rodzaj to mozaika częściowo wypukła, w kolorze morskim. Mozaika w tym kolorze jest wyjątkowa – nie wprowadzono jej na rynek europejski, jest sprowadzona z fabryki Evit w Australii.

- Czy jej ułożenie było szczególnie mozolne, czy wykonawca miał z tym problem?

Największą „zabawę” przy układaniu mozaiki sprawiało na pewno układanie białej mozaiki Raindrop, widocznej najbardziej na okrągłej ścianie prysznicowej w łazience. Jest to bowiem mozaika przywodząca kształtem i formatem potłuczone szkło przyklejone jedynie na siatkę. Ale ten rodzaj mozaiki jest za to cudownym, plastycznym  wykończeniem dla wszelkich obłych obiektów. Generalnie każda mozaika jest na siatce, a wykonawca otrzymuje z fabryki szczegółowe wytyczne co do ich kładzenia. Nie sprawia ona żadnych problemów. Oczywiście w trakcie montażu trzeba na nią uważać – jest w końcu to szkło.

- Ciekawie prezentuje się również urządzenie ceramiczne łączące umywalkę z toaletą.

Wybór tego rozwiązania podsunęły mi ograniczenia w metrażu. Cieszę się, że zgodzili się na to również inwestorzy, gdyż nie jest to tani produkt, a według informacji od naszego dostawcy, jako pierwsi sprowadziliśmy go dla prywatnego inwestora do Polski. Poza niewielkimi rozmiarami produkt Roca „W+W” ma wiele zalet, na które należy zwrócić uwagę. To urządzenie łazienkowe stworzone przez Innovation Lab, zaprojektowane przez duet Gabriele & Oscar Buratti.  Łączy ono umywalkę z toaletą. Zastosowano w nim technologię water-reuse – do spłukiwania toalety wykorzystywana jest woda zużyta w umywalce. „W+W” pozwala więc zaoszczędzić sporo miejsca w toalecie, ale też  znacznie ograniczyć zużycie wody.
Rozmawiała: ANNA RADUCHA-ROMANOWICZ
Projekt: KAROLINA ŁUCZYŃSKA
CAROLINE\'S INTERIOR DESIGN
www.carolines.pl
Stylizacja
: Florka
Zdjęcia: Bartosz Jarosz

MATERIAŁY I WYPOSAŻENIE:
ceramika - „W+W”, prod. Roca
płytki – szklana płytka podłogowa szczotkowana, mozaiki: „Raindrop”, „Bubbles”, „Iceberg”, prod. Evit

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA