Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Prezentacja firmy Atlas

REKLAMA

W miejscach o podwyższonej wilgotności zaleca się stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przed wilgocią, w postaci zapraw i mas uszczelniających. Masy te, wraz z uzupełniającymi akcesoriami, tworzą szczelną powłokę o doskonałej przyczepności do okładzin ceramicznych. Takim sprawdzonym systemem uszczelnień, zawierającym wszystkie niezbędne elementy, jest system „Atlas Woder E”.

W SKŁAD systemu wchodzą następujące materiały: emulsja gruntująca „Atlas Uni-Grunt”, bezszczelinowa folia elastyczna „Atlas Woder E” oraz specjalistyczne taśmy, kołnierze i pierścienie uszczelniające.
Atlas Uni-Grunt – emulsja gruntująca, może być stosowana na ściany i podłogi, do gruntowania i wzmacniania wszystkich porowatych i chłonnych podłoży pod farby, kleje, tynki, jastrychy, szpachlówki, posadzki wyrównujące i samopoziomujące. Dzięki dużej zdolności penetracji emulsja wnika silnie w głąb nawet bardzo starych i suchych podłoży, powodując ich wzmocnienie. Zwiększa przyczepność do powierzchni, jej elastyczność i odporność na zarysowania, a także reguluje proces chłonności podłoża. Można ją stosować wewnątrz i na zewnątrz budynków.
Atlas Woder E – elastyczna folia, na bazie tworzyw sztucznych, produkowana jest jako gotowa do użycia, jednorodna pasta. Przeznaczona jest do uszczelniania porowatych podłoży mineralnych, płyt gipsowo-kartonowych oraz wklejania taśm i kołnierzy uszczelniających. Stosuje się ją do uszczelniania pomieszczeń z przepływającą bezciśnieniowo pod płytkami wodą – łazienek, kabin prysznicowych itp. Służy także do zabezpieczania przed wilgocią fundamentów, piwnic, balkonów i tarasów. Może być stosowana wewnątrz i na zewnątrz budynku, na ścianach i podłogach.
Taśmy i kołnierze uszczelniające Atlas stosuje się do elastycznego i wodoszczelnego zabezpieczenia naroży, przy kratkach ściekowych, krawędziach przejść rur instalacyjnych. Taśmy można stosować także przy izolowaniu tarasów i balkonów. Taśma oferowana jest w szerokości 120 mm (pas środkowy – 70 mm, perforowane pasy boczne – 25 mm) i jednolitej grubości 0,6 mm. Wykonana jest z ekstremalnie odpornego na rozerwanie poliestru poprzecznie elastycznego. Warstwa uszczelniająca, występująca w środkowym obszarze, jest wykonana z wysoko odpornego termoplastycznego elastomeru. Taśma jest wodoszczelna, odporna na działanie substancji chemicznych, łatwa w obróbce, posiada własność odkształcania poprzecznego i jest bardzo dobrze przyczepna do wszelkiego rodzaju mas uszczelniających.
Akcesoria uzupełniające, takie jak: narożnik zewnętrzny szary (służący do elastycznego i wodoszczelnego przykrywania narożników zewnętrznych), narożnik wewnętrzny szary (służący do elastycznego i wodoszczelnego przykrywania naroż-
ników wewnętrznych), pierścień ścienny
120x120 mm (służący do uszczelniania przejścia rurowego w ścianie pod okładziną ceramiczną) oraz pierścień przypodłogowy 425x425 mm (służący do uszczelniania kratki ściekowej w podłodze pod okładziną ceramiczną) uzupełniają ofertę systemu „Atlas Woder E”.
System „Atlas Woder E” posiada Aprobatę Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej nr AT-15-5032/2001.
ADAM BIAŁEK

GRUPA ATLAS < bezpłatna infolinia 0-800-168-083 < www.atlas.com.pl

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA