Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Ekskluzywna, uporządkowana, dopracowana w najmniejszym szczególe, ale nie nudna. We wnętrzu tej łazienki prowadzona jest bowiem ciągła gra przeciwstawnych kształtów, wysmakowanego luksusu i - po prostu - łazienkowej, higienicznej \"zwyczajności\".

Wpisana w przestrzeń kompleksu sypialnianego połączonego z garderobą łazienka, została jakby zawieszona pomiędzy dwoma światami. Niby otwarta na intymną przestrzeń sypialni dzięki przeszkleniu jednej ze ścian, jest jednocześnie wyraźnie od niej oddzielona, bo zasłonięta parawanem soczyście zielonych bambusowych łodyg. Podobny klimat \"zawieszenia\", tym razem oparty o grę zróżnicowanych form oraz natury (w postaci kamienia, drewna, bambusa) i kultury (luksus designerskich sprzętów), panuje w jej wnętrzu. Czy mamy zatem do czynienia z tworem o dwóch twarzach? Nic podobnego - to wnętrze nad wyraz spójne, dopracowane, w którym pomimo owych różnic, nie ma miejsca na żaden dysonans.

Już pierwsze wrażenie nie pozostawia złudzeń - od razu widać, że rządzi tu geometria połączona z wyobraźnią i designerskim wyrafinowaniem. Strefa zaaranżowana wokół umywalek, którą widzimy zaraz po wejściu, jest prawie idealnie symetryczna. I to nie tylko dzięki przystosowaniu jej do jednoczesnego użytku przez dwie osoby. Również ciężka bryła kamiennej szafki podumywalkowej oraz kształt drewnianego insertu w kamiennej posadzce dadzą się podzielić na pół. Pierwsze wrażenie dominacji \"ostrych\" form burzą jednak miękkie kształty ceramiki. Krągłościom poddano nawet kamienny brodzik kabiny prysznicowej. Ale ów kontrast form nie wydaje się być rodzajem antagonizmu. To raczej interesująca dla użytkowników tej łazienki i owocna współpraca.

Dyscyplina z jaką potraktowano wykorzystane w tym wnętrzu materiały, formy oraz kolory, pozwoliła na \"łagodne\" wprowadzenie tak charakterystycznego elementu jakim jest duża, okrągła wanna z hydromasażem. W ten sposób projektantom udało się jeszcze bardziej zmiękczyć tę przestrzeń. Taki był zresztą ich zamysł. Miękkim kształtom poddała się w ten sposób także ściana, przy której ustawiono wannę. Zabieg przeszklenia nie dość, że według

ostatnich trendów łączy dwa bliskie sobie wnętrza, jakimi są łazienka i sypialnia, to dodatkowo wprowadza element tajemniczo-kokieteryjny. Pomiędzy dwiema szybami umieszczono bowiem łodygi bambusa tworzące swego rodzaju parawan - warto dodać, że delikatnie prześwitujący...

Wanna z łatwością pomieści dwie osoby, hydromasaż złagodzi skutki codziennych stresów, łodygi bambusa zapewnią niezbędną namiastkę kontaktu z naturą - taka kąpiel bez wątpienia każdorazowo stać się może niezapomnianym przeżyciem.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA