Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Firma Bisk SA zainstalowała w swoim zakładzie produkcyjnym maszynę do wtrysku z azotem. Zastosowanie tej technologii było niezbędne do wdrożenia do produkcji wykonanych z tworzywa serii akcesoriów łazienkowych Athena.

Dotychczas technologia ta stosowana była głównie przy produkcji elementów dla przemysłu motoryzacyjnego. Do produkcji akcesoriów w Polsce zastosowana została po raz pierwszy.

Wtrysk azotem to technologia umożliwiająca poprawę jakości wyprasek przy jednoczesnym zmniejszeniu wagi detalu. Pozwala ona również na wyeliminowanie ograniczeń grubościowych i gabarytowych w technologii wtryskowej, co otwiera możliwość nowego, bogatszego wzornictwa. Technologia polega na dwuetapowym, ciśnieniowym wypełnianiu formy wtryskowej: najpierw tworzywem, a potem gazem pod ciśnieniem dochodzącym do 300 bar. Umożliwia to prawidłowe wypełnienie formy przez tworzywo i wykonanie detalu o właściwej jakości. W ostatniej fazie gaz jest usuwany.

Akcesoria produkowane przy zastosowaniu tej technologii - kolekcja Athena - będą miały swoją premierę na targach Instalacje w Poznaniu. Na razie ta kolekcja z tworzywa, o pełnych kształtach i jedwabistej powłoce, będzie produkowana tylko w jednym kolorze - jasnokremowym. Producent zwraca uwagę na ponadprzeciętną wytrzymałość i łatwość w utrzymaniu w czystości oraz dopracowany i łatwy w użyciu system mocowań nowych akcesoriów. Projektantem kolekcji jest pracownia NC Art.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA