Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Seria armatury Amphora firmy Kludi przywodzi na myśl kształty antycznych amfor roztaczając wokół siebie czar śródziemnomorskich legend. Serię zaprezentowano po raz pierwszy w 2003 roku na targach ISH we Frankfurcie. W tym roku firma Kludi rozszerzyła program serii Amphora o nowe produkty.

Wśród nowości znajduje się światowa premiera: trójotworowa bateria umywalkowa z termostatem. Baterie trójotworowe cieszą się szczególnym zainteresowaniem wśród miłośników klasycznych łazienek. Po środku wylewka, po prawej i lewej stronie pokrętła zimnej i ciepłej wody. Firma Kludi zaproponowała wariant trójotworowy niezwykle łatwy w obsłudze, nawet jedną ręką. Prawym uchwytem baterii regulowana jest temperatura wody. Za pomocą lewego uchwytu użytkownik określa intensywność strumienia wody o ustawionej wcześniej temperaturze. Ta nowatorska bateria łączy w sobie komfort właściwy bateriom termostatycznym z wyjątkową optyką armatury trójotworowej.

Kolejną nowością w serii Amphora jest kolumna natryskowa - kombinowana bateria składająca się z elementów podtynkowych i natynkowych, zapewniająca pełną swobodę ruchów pod natryskiem. Producent zaproponował nowe rozwiązanie w zakresie systemów natryskowych: kolumnę natryskową połączono z elementami podtynkowymi jako alternatywę dla paneli prysznicowych montowanych na ścianie. Montowana symetrycznie natynkowo pomiędzy uchwytami kolumna prowadzi wodę ku górze do obrotowej głowicy talerzowej. Mając obie ręce wolne użytkownik może w pełni delektować się komfortową kąpielą. Rączka natrysku z wężem wyprowadzona jest z dolnego końca kolumny, a jej zadaniem jest kontrolowane dozowanie wody, gdy na przykład włosy mają pozostać suche. Montaż kolumn natryskowych odbywa się w dwóch etapach. Najpierw montowane są elementy podtynkowe. Chromowane elementy zewnętrzne pojawią się na ścianie dopiero wtedy, gdy glazurnik będzie gotowy ze swoją pracą.

Wśród nowości warto również wymienić nowe czterootworowe baterie wannowo-natryskowe dostępne z dwoma różnymi długościami wylewek oraz w wersji bez wylewki, w miejsce której umieszczono przełącznik wanna/natrysk. W tym wypadku wannę napełniamy przez wylewkę ścienną o regulowanej długości lub przez system odpływowo-przelewowy Rotexa Multi.

Seria Amphora to także kompleksowe rozwiązania do montażu podtynkowego: począwszy od zaworów podtynkowych, poprzez przełącznik dwukierunkowy, baterie natryskowe i wannowo-natryskowe, a na podtynkowej baterii termostatycznej skończywszy.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA