Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

W kwietniu br. \"Rzeczpospolita\" opublikowała listę 500 najbardziej wartościowych przedsiębiorstw w Polsce. W zestawieniu znalazło się 14 firm związanych z branżą wyposażenia łazienek.

Wśród nich najwyżej (na sumę 1180 mln zł) \"wyceniono\" Cersanit S.A. GK, co w ostatecznej klasyfikacji rankingu zapewniło firmie 92 pozycję. W ub.r. producent zajmował na liście 298 miejsce. Na kolejnych pozycjach uplasowali się (w nawiasie podana pozycja z roku poprzedniego): na pozycji 105 Grupa Atlas (162), na miejscu 190 Opoczno S.A. (391), Sanitec Koło zajął miejsce 262 (427), Henkel Polska 329 (165), Rettig Heating 345 (456), a Grupa Polskie Składy Budowlane 460 (250).

Większość wymienionych firm odnotowała awans w porównaniu z rokiem ubiegłym. Najwyższy skok - o ponad 200 lokat - zanotowały Cersanit i Opoczno S.A. Zdaniem Moniki Chmielewskiej, kierownika ds. public relations w Opoczno S.A., dobre wyniki producenta płytek to zasługa trwającej restrukturyzacji firmy, która została rozpoczęta pod koniec 2000 r.

Wartość firm w rankingu została ustalona na podstawie wartości rynkowej liczonej według trzech wskaźników - sprzedaży, wartości księgowej, EBITDA (zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację) i giełdowych wskaźników opracowanych przez specjalistów \"Rzeczpospolitej\", bazujących na notowaniach spółek z poszczególnych branż na warszawskiej giełdzie. Największy wpływ na pozycję w rankingu miały przychody ze sprzedaży i EBITDA, po 48%. Cztery procent stanowiła wartość wyliczona na podstawie wartości księgowej.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA