Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Wśród oferty brodzików obecnych na polskim rynku znaleźć można takie, którym przypisane jest zadanie dodatkowe. Mowa tu m.in. o brodzikach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, brodzikach z funkcją hydromasażu czy projektowanych do konkretnych, niestandardowych kabin prysznicowych.

REKLAMA

Wśród oferty brodzików obecnych na polskim rynku znaleźć można takie, którym przypisane jest zadanie dodatkowe. Mowa tu m.in. o brodzikach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych, brodzikach z funkcją hydromasażu czy projektowanych do konkretnych, niestandardowych kabin prysznicowych.

Kabina prysznicowa w łazience dla niepełnosprawnych to najczęściej wnęka wydzielona zasłoną prysznicową. Jej obowiązkowym wyposażeniem są poręcze, armatura (najlepiej bezpieczny termostat), krzesełko prysznicowe oraz właśnie wpuszczony w posadzkę, antypoślizgowy brodzik. Zrównanie powierzchni użytkowej brodzika z poziomem posadzki jest rozwiązaniem niezbędnym - tylko wtedy inwalida będzie mógł bez problemu wjechać wózkiem w przestrzeń kabiny i przesiąść się na krzesełko prysznicowe. Brodziki tzw. bezprogowe dostępne są m.in. w ofercie firmy Akcjum (brodzik marki Bocchi), Lehnen (nr kat. L 1550200), czy brodzik \"Vega\" firmy Ceramica Dolomite. Są to specjalne produkty, których konstrukcja jednoznacznie określa ich przeznaczenie. Chodzi tu nie tylko o głębokość brodzika, ale także o sposób wykończenia powierzchni - są to brodziki z wyraźnie zaznaczoną powierzchnią antypoślizgową.

Brodzik przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych montuje się tak, że jego brzegi zrównane są z poziomem posadzki, natomiast spadek w kierunku odpływu jest bardzo nieznaczny (3,5-4 cm) i nie jest przeszkodą we wjechaniu w przestrzeń brodzika wózkiem.

Zapytaliśmy dystrybutorów jak ten specjalistyczny produkt się sprzedaje? Czy interesują się nim klienci instytucjonalni (hotele, szpitale, domy pomocy społecznej), czy także osoby prywatne?

- Większość klientów stanowią instytucje, choć zdarzają się też osoby prywatne. Myślę, że klientów indywidualnych byłoby znacznie więcej, gdyby więcej osób wiedziało, że PFRON dofinansowuje przystosowanie łazienek do potrzeb osób niepełnosprawnych - mówi Dariusz Grzegorek, specjalista ds. szkoleń w Sanitec Koło, wyłącznego dystrybutora w Polsce produktów firmy Lehnen.

BRODZIK MASUJĄCY. Kolejnym produktem, w którym dodano jeszcze jedną funkcję są brodziki z hydromasażem. Takie brodziki mają w swojej ofercie tylko dwaj producenci - Pool-Spa i Roca. Oba brodziki - \"Venecja Hydrojet\" Pool-Spy i \"Kir Royal Planter\" firmy Roca - to produkty podobne konstrukcyjnie.

Komu ten produkt jest dedykowany? Kamil Sadowski, szef marketingu firmy Pool-Spa, jest zdania, że \"Venecja Hydrojet\" to produkt skierowany do najbardziej wymagających klientów, którzy łazienkę postrzegają nie tylko jako miejsce higieny, ale także jako sposób na relaks, zdrowie i dobre samopoczucie:

- Brodzik z hydromasażem stosunkowo niedużym kosztem rozszerza możliwości i funkcje zwykłej kabiny prysznicowej. Polecany jest do małych łazienek, w których nie ma miejsca na zamontowanie wanny z hydromasażem, bądź kabiny parowo-masażowej. Na pewno jest to produkt niszowy, który dopełnia naszą ofertę.

Brodzik firmy Pool-Spa znajduje się w w ciągłej sprzedaży, natomiast brodzik Roca dostępny jest na zamówienie. Oba kosztują w granicach 3 tys. zł.

BRODZIKI SPECJALNE. Ostatnią grupę brodzików z funkcją dodaną stanowią brodziki przeznaczone do kabin niestandardowych. Pod pojęciem \"niestandardowe\" kryją się np. kabiny typu walk-in (jak np. \"Life Evolution\" Duscholuxa czy \"Walk King\" Novellini) oraz kabiny takie jak \"Whitewater\" Ravaka, albo też \"Magna 5000\" czy \"Magna 3000\" firmy Hźppe itp. wymagające specjalnego, projektowanego dla siebie brodzika. Brodziki takie mają z reguły niestandardowe wymiary lub konstrukcję, które predestynują je do stosowania z konkretnym modelem kabiny.

- Przy projektowaniu brodzika do kabiny \"Magna 5000\" pod uwagę brano zarówno kwestie konstrukcyjne, takie jak zamocowanie centralnej kolumny w brodziku, oraz estetyczne - \"ukryty\" odpływ nadaje kabinie elegancji, zaś uchylno-przesuwne drzwi i witryna czynią całość niepowtarzalną i charakterystyczną w swojej konstrukcji - mówi Dorota Sobków, specjalista do spraw handlowych w firmie Hźppe.

Brodziki projektowane dla konkretnego modelu kabiny to zjawisko coraz bardziej widoczne na rynku. Dodać trzeba, że widoczne w segmencie wyrobów luksusowych.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA