Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Powstała w roku 1981 firma Sched-pol od niespełna 10 lat konsekwentnie pracuje nad technologią montażu wanien i brodzików na nośniku styropianowym. Już w roku 1999 osiągnęła pozycję lidera w produkcji i sprzedaży tego rodzaju nośników w Polsce. Od 2002 r. sukcesywnie rozwija eksport do Niemiec i krajów Europy Wschodniej.

Nośnik styropianowy ma już 30-letnią tradycję i znajduje szerokie zastosowanie w łazienkach Europy - głównie w Niemczech, kraju jego pochodzenia. Stosowany jest nie tylko do wanien i brodzików stalowych wykorzystując swoje walory izolacji termicznej. Do innych głównych atutów nośnika styropianowego należą: stabilność i trwałość zabudowy wanien i brodzików, zapobieganie zawilgoceniu oraz możliwość łatwej i szybkiej zabudowy glazurą. Nie bez znaczenia pozostaje też ochrona przed hałasem spadającej wody. Firma Sched-pol jako jedyna w Polsce posiada świadectwa dźwiękochłonności zabudowy wanien i brodzików na nośnikach styropianowych wykonane w specjalistycznym instytucie w Niemczech.

Zalety te przekonują instalatorów do stosowania nośników nie tylko do produktów stalowych, lecz również akrylowych. Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku Sched-pol w roku bieżącym rozszerzył swoją ofertę o nośniki do wanien i brodzików wszystkich producentów i marek w Europie.

Wykorzystując wieloletnie doświadczenie firma od 5 lat pracuje nad rozwojem technologii bezpośredniego łączenia nośnika styropianowego z akrylem. Efektem jest nowy produkt o nazwie \"Compact\" - brodzik akrylowy zintegrowany w sposób trwały z nośnikiem styropianowym. W roku 2003 brodzik ten prezentowany był na targach ISH we Frankfurcie nad Menem i od tej pory zdobywa na rynku niemieckim coraz więcej zwolenników wśród instalatorów.

Jego dodatkowym walorem - oprócz wymienionych przy nośnikach styropianowych - jest konkurencyjna cena, jaką można osiągnąć dzięki wyeliminowaniu pracochłonnej i kosztownej technologii zbrojenia akrylu laminatem żywicznym. Dzięki temu brodziki te przyjazne są także dla środowiska naturalnego. Produkt wykonany jest zgodnie z obowiązującymi normami EN i PN. Wytrzymałość na nacisk zawdzięcza zwiększonej gęstości styropianu i dodatkowemu wzmocnieniu w obszarze otworu odpływowego.

Sched-pol oferuje obecnie 3 różne modele brodzików z różnymi promieniami brodzików narożnych. Dzięki temu znajdują one zastosowanie do niemal wszystkich kabin prysznicowych na rynku europejskim.

Ciągła praca nad rozwojem i doskonaleniem tej technologii oraz uzyskanie w maju 2004 r. certyfikatu zarządzania jakością ISO 9001:2000 świadczą o ustawicznym dążeniu firmy do podnoszenia jakości produktów i stopnia zadowolenia klienta.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA