Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
1 czerwca – po blisko czterech miesiącach od ogłoszenia decyzji o budowie nowej fabryki ceramiki łazienkowej w Kole, odbyło się uroczyste rozpoczęcie realizacji tej inwestycji.
Nowy zakład powstaje na terenie utworzonej w Kole podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej obok istniejącego zakładu. Na działce o powierzchni około 7 hektarów oprócz budynków socjalnych i hal produkcyjnych o powierzchni 27 tys. m2 powstają nowe place magazynowe. Łączny koszt inwestycji szacowany jest na ok. 100 mln zł.
Inwestycja producenta przyczyni się do znacznego zmniejszenia bezrobocia w Kole (obecnie ok. 24%). Bezpośrednie zatrudnienie znajdzie tu około 250 osób, a nowe miejsca pracy powstaną również w firmach kooperujących z zakładem. Nowoczesne wyposażenie technologiczne wraz z rozbudowanym zapleczem socjalnym stworzą dogodne warunki pracy dla zatrudnionych tutaj osób. Nabór i szkolenie nowych pracowników rozpocznie się pod koniec 2006 roku.
Firma planuje, iż pierwsze wyroby ceramiki łazienkowej zejdą z linii produkcyjnych w pierwszej połowie 2007 r. Dzięki budowie nowej fabryki moc wytwórcza w Kole wzrośnie z 1 miliona do 2 milionów sztuk wyrobów ceramicznych w ciągu roku. Oznacza to, że łącznie z zakładem we Włocławku, produkcja Sanitec Koło w Polsce wyniesie ponad 3 miliony sztuk ceramiki rocznie.
Generalnym wykonawcą nowej inwestycji Koło jest firma Budimex Dromex S.A. Koszt robót budowlano-montażowych, jakie zostaną wykonane przez tę firmę wynosi 34 mln zł.
Projekt budowlany i technologiczny wykonała firma CDF Architekci Biuro Projektowe Karol Fiedor z Poznania. 
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA