Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Caparol uruchomił w Polsce własną fabrykę. Jest to pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej budowany od podstaw zakład produkcyjny tego międzynarodowego koncernu.
Budowa fabryki, która znajduje się w Kleszczowie k. Bełchatowa trwała niespełna osiem miesięcy i pochłonęła ok. 8 mln zł. Uroczyste otwarcie pierwszego etapu fabryki nastąpiło 23 czerwca br. W tym też dniu rozpoczęto produkcję.
W Polsce Caparol działa od ponad 10 lat. Zaczynał od biura handlowego, które w kolejnych latach rozbudowywano o sieć dystrybucyjną na terenie całego kraju. W 1996 roku Caparol rozpoczął współpracę z niezależnymi zakładami produkcyjnymi, które produkowały wybrane materiały z oferty firmy.
W fabryce w Kleszczowie produkowane będą suche zaprawy budowlane na bazie cementów i kruszyw (tynki, kleje, masy szpachlowe itp.) W przyszłości asortyment ten będzie sukcesywnie poszerzany o kolejne produkty z oferty Caparol. Roczna wydajność fabryki szacowana jest na ok. 25 tys. ton. Początkowo blisko 50% produkcji będzie eksportowana do Europy Wschodniej. Uruchomienie własnej produkcji w Polsce pozwoli firmie na znaczne zmniejszenie kosztów produkcyjnych i logistycznych, a tym samym obniżenie cen oferowanych materiałów. Nowa fabryka w Kleszczowie to jedynie część zaplanowanej inwestycji Caparol. Kolejnym etapem będzie budowa centrum magazynowo-logistycznego, ośrodka szkoleń dla pracowników i klientów oraz dalsza rozbudowa zakładu produkcyjnego.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA