Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Od 20 lipca ruszają zapisy na akcje Armatury Kraków. Cena emisyjna akcji została ustalona na 1,80 zł, czyli na poziomie górnych widełek przedziału cenowego (1,40-1,80 zł). Inwestorzy indywidualni mogą je składać w placówkach Domu Maklerskiego PKO BP do wtorku 24 lipca. W przypadku inwestorów instytucjonalnych zapisy potrwają o dzień dłużej (do 25 lipca).
Decyzja o wysokości ceny emisyjnej została podjęta na podstawie zakończonej w czwartek budowy księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych.
W ostatnich dniach odbyliśmy szereg spotkań z inwestorami. Pokazaliśmy jak zmieniliśmy Armaturę Kraków w ostatnich latach w nowoczesne i rentowne przedsiębiorstwo. Szybko rosnący rynek, na którym działamy, w połączeniu z zakończonymi inwestycjami i realizacją kolejnych, dają nam bardzo dobre perspektywy rozwoju. Wszystko to zyskało uznanie w oczach inwestorów – mówi Konrad Hernik, prezes Armatury Kraków.
W ramach oferty publicznej Armatury Kraków inwestorzy mogą objąć 20 mln akcji nowej emisji (po podwyższeniu kapitału będą stanowić ok. 26% kapitału zakładowego). W ramach Transzy Indywidualnej planowany jest przydział 5 mln szt., a w ramach Transzy Instytucjonalnej pozostałe 15 mln szt.
Przy założeniu, że wszystkie akcje zostaną objęte przez inwestorów, spółka pozyska z emisji na rozwój ok. 34,4 mln zł netto. Środki te zostaną przeznaczone na zwiększenie zdolności produkcyjnych (ok. 9 mln zł), rozbudowę powierzchni magazynowej (ok. 10 mln zł) oraz zasilenie kapitału obrotowego m.in. w celu poszerzenia oferty handlowej (do 15,4 mln zł).

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA