Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Noworoczne podwyżki zapowiedziały firmy dystrybuujące bądź produkujące wyroby związane z branżą łazienkową.
Trend rosnących cen utrzymuje się już kilka miesięcy i związany jest ze wzrostem kosztów produkcji, ale przede wszystkim cen metali kolorowych, m.in. mosiądzu. Ostatnie tak szeroko ogłaszane wzrosty zauważyć można było na rynku jesienią ub.r. Z początkiem 2007 r. nastąpiła druga tura. Od 1 stycznia nowe cenniki obowiązują m.in. w firmie Cersanit, Ravak, Spiroflex (o ok. 10 %), Pomex, Vilo, Franke (ceny zlewozmywaków i akcesoriów stalowych średnio o 10%), Oras (ceny baterii dwuuchwytowych wyższe o 8% a pozostałych średnio o 5%), De Dietrich (o ok. 2%).
Większymi kosztami produkcji a także surowców tłumaczy się także firma Schell i wraz z początkiem roku wprowadziła zmiany: elektroniczna armatura sanitarna zdrożała o 2,5%, spłuczki ciśnieniowe od 2,5 do 4,2%, armatura przyłączeniowa – 3%, armatura przyłączeniowa – 3%, zawory kątowe – 4%, rurki miedziane – 7,6%, armatura gazowa – 5,4%, armatura grzewcza – 3 %.
Od 25 stycznia więcej też trzeba będzie zapłacić za wyroby firmy Viega. Tu podwyżki będą się kształtować od 4% do 20%.
Zmiany w swoich cennikach wprowadza też Hansgrohe. Od 1 lutego ceny wzrosną średnio o ok. 4,3% w stosunku do cennika z 2006 r.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA