Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

\"Coverings\" jedna z ważniejszych imprez targowych w Ameryce Północnej prezentująca płytki ceramiczne oraz wyroby z kamienia i maszyny do obróbki tego materiału, odbyła się 23-26 marca br. w Orlando w stanie Floryda. Swoją ofertę zaprezentowało ponad tysiąc firm z całego świata.

Organizatorem targów \"Coverings\", które w br. odbyły się po raz 17. jest amerykańska organizacja National Trade Productions. Przy organizacji imprezy targowej z amerykańską firmą współpracują także europejskie stowarzyszenia: ASCER (Stowarzyszenie Hiszpańskich Producentów Płytek Ceramicznych) oraz Assopiastrelle (Stowarzyszenie Włoskich Producentów Płytek Ceramicznych). Dlatego też nie dziwi fakt, że do Orlando przyjechało wiele firm włoskich oraz hiszpańskich.

Pierwszego dnia targów, 23 marca br., stowarzyszenie Assopiastrelle zorganizowało konferencję prasową, podczas której Sergio Sassi, prezes stowarzyszenia, zaprezentował wyniki sprzedaży na rynku amerykańskim. W minionym roku eksport włoskich płytek na rynek amerykański wyniósł 256 mln m2 i w stosunku do 2002 r. był to wzrost o 8%. Dzięki temu udział włoskich firm na tym rynku wzrósł do 27% co sprawia, że Włosi są liderami wśród producentów płytek ceramicznych eksportujących swe wyroby do USA. Sergio Sassi poinformował także, że włoscy producenci w 2003 r. wyeksportowali 72% wartości całej swojej produkcji. Konferencja była także okazją do zaprezentowania projektów nagrodzonych w konkursie \"Ceramic Tiles of Italy Design Competition Award 2004\" na najlepsze wykorzystanie włoskiej płytki w architekturze.

Podczas targów \"Coverings\" ogłoszono także wyniki w dwóch prestiżowych konkursach: \"Spectrum Award Winner\" - realizacje wykorzystujące płytki ceramiczne oraz \"Prism Stone in Architecture Award Winners\" - projekty wykorzystujące kamień. W pierwszym konkursie główną nagrodę przyznano pracowni Michelle Griffoult za realizację basenu w prywatnej rezydencji. W projekcie wykorzystano kolorowe płytki ceramiczne o zróżnicowanych formatach oraz 140 płytek w kształcie ryb, krabów, wielorybów.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA