Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

W czerwcu br. firma Ceramika Nowa Gala SA, producent ceramiki budowlanej, zadebiutowała na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Stało się tak po emisji akcji serii S, których cena wahała się od 4 do 5 zł. Większa część, tzn. 5 milionów akcji, na które zapisy trwały w dniach 21-23 czerwca, była oferowana w transzy inwestorów instytucjonalnych; pozostałe akcje były oferowane w transzy otwartej.

W związku z tym wydarzeniem, 8 czerwca zorganizowano konferencję prasową, w trakcie której przedstawiciele spółki poinformowali o szczegółach związanych z nową emisją oraz przedstawili plany firmy w zakresie polityki sprzedaży. Zapewniono, że środki pochodzące ze sprzedaży akcji nowej serii zostaną przeznaczone na budowę nowego zakładu produkcyjnego, który ma być oddany do użytku jeszcze w tym roku. Według przedstawicieli firmy nowa inwestycja jest uwarunkowana dużym popytem, który przewyższa obecne moce produkcyjne firmy.

W trakcie spotkania Paweł Górnicki, wiceprezes zarządu Ceramiki Nowa Gala SA, zapowiedział m.in. utrzymanie dotychczasowej polityki sprzedaży firmy, wyrażającej się m.in. w koncentrowaniu się na wypracowanej niszy rynkowej, konkurowaniu z uznanymi producentami pochodzącymi z Hiszpanii i Włoch i utrzymaniu wysokich marż.

Produkcja istniejącej od 1995 roku firmy stanowi ok. 4% ogólnej produkcji wszystkich polskich wytwórców płytek ceramicznych. Płytki Nowej Gali stosowane są głównie w realizacji dużych inwestycji, w związku z czym firma nie prowadzi sprzedaży detalicznej. Niemal 70% produkcji trafia na rodzimy rynek, jednak firma już obecnie planuje zintensyfikowanie eksportu.

W ubiegłym roku spółka odnotowała przychody w wysokości 64,7 mln zł, zaś zysk netto wyniósł 3 mln zł. Planowane na rok bieżący wielkości to odpowiednio 86,1 i 9,9 mln zł. Według zapewnień przedstawicieli firmy wyniki te mają się jeszcze poprawić po uruchomieniu produkcji w nowym zakładzie, co jest planowane na czwarty kwartał bieżącego roku.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA