Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Zarząd Ceramiki Paradyż sp. z o.o. podjął decyzję o budowie kolejnego zakładu produkcyjnego w Tomaszowie Mazowieckim. Budowa zakładu Tomaszów 2 rozpocznie się w I kwartale 2004 r. i zakończy w 2005 r. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 86 mln zł.

Zakład Tomaszów 2 będzie produkował płytki ceramiczne w oparciu o najnowsze technologie; park maszynowy tworzyć będą urządzenia czołowych firm włoskich. Zdolności produkcyjne nowej fabryki w pierwszym roku działalności firma szacuje na ok. 5 mln m kw. płytek rocznie. Zatrudnienie w nowym zakładzie początkowo będzie kształtowało się na poziomie 150 osób.

Zakład Tomaszów 2 będzie piątym zakładem produkcyjnym należącym do Grupy Paradyż. Pozostałe znajdują się: w Wielkiej Woli k/Paradyża, w Opocznie, w Tomaszowie Maz. oraz zakład Spółki Paradyż sp. z o.o. (zlokalizowany również w Tomaszowie Maz.).

Decyzja Zarządu Ceramiki Paradyż związana jest z wydanym 16 grudnia 2003 r. przez Komisję Przetargową Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pozwoleniem na prowadzenie działalności na terenie ŁSSE, podstrefa Tomaszów Maz. Przedsięwzięcie inwestycyjne Ceramiki Paradyż zostało wysoko ocenione przez Komisję Przetargową ŁSSE.

Kryteria oceny obejmowały m.in. kwestie związane z planowanym zatrudnieniem, nowoczesnością stosowanych technologii i polityką środowiskową. Planowana przez Ceramikę Paradyż inwestycja przyczyni się do rozwoju gospodarczego regionu Tomaszowa poprzez zintensyfikowanie współpracy z miejscowymi producentami i firmami usługowymi - m.in. dostawcami surowców, sprzętu, opakowań, usług transportowych.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA