Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Muzeum Techniki oraz Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie wspólnie z Ceramiką Paradyż zapraszają do odwiedzenia wystawy z okazji UEFA Euro 2012 zatytułowanej "Piłkarskie Sztuczki Techniczne”.
Już od 8 czerwca do końca wakacji w Pałacu Kultury i Nauki będzie można oglądać niezwykłą wystawę prezentującą zbiory czterech Muzeów oraz pokazującą rozwój techniki i technologii związanej z futbolem. 
Sala wystawowa zostanie wyłożona sztuczną murawą, a w jej rogach staną stadionowe słupy oświetleniowe. W tej niecodziennej aranżacji będzie można oglądać historyczne piłki, medale, piłkarskie stroje oraz obuwie. W samym centrum wystawy usytuowane będą eksponaty techniczne, związane ze sportowymi transmisjami – kamery i pulpit komentatorski. Nie zabraknie również gier związanych z piłką nożną – od klasycznych piłkarzyków, aż po konsole i komputery do gier – od tych najstarszych do najnowocześniejszych. Pośród eksponatów związanych z historią polskiej piłki nożnej i jej sukcesami znajdzie się ścieżka dydaktyczna pokazująca rozwój sprzętu piłkarskiego, stadionów i innowacji dotyczących relacji oraz transmisji radiowych i telewizyjnych.
W czasie wystawy będzie można podziwiać również wizualizację jednego z polskich klubowych stadionów. Jednak sposób jej pokazania nie będzie standardowy. Tradycyjne zdjęcie zastąpi nadruk na płytkach ceramicznych.
-Przygotowując się do wystawy chcieliśmy, jak najbardziej wpasować się w jej tematykę i klimat – mówi Iwona Filipczak, Rzecznik Prasowy Ceramiki Paradyż. Dzięki nieograniczonym możliwościom druku cyfrowego, mogliśmy nadrukować zdjęcie Stadionu bezpośrednio na płytki, dzięki czemu powstała aranżacja o wymiarach 3 na 2,1 m. To taka nasza ceramiczna sztuczka, która mamy nadzieję, spodoba się zwiedzającym – dodaje. 
Przed wejściem do Muzeum Techniki, dzięki uprzejmości Ambasady Pakistanu, zamontowana będzie gigantyczna piłka z setkami podpisów, symbolizująca wsparcie Reprezentacji Polski na Euro 2012.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA