Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
W raporcie opublikowanym w lipcu tego roku przez dwumiesięcznik „Ceramic World Review” Grupa Cersanit znalazła się w czołówce największych światowych producentów płytek i ceramiki sanitarnej w 2010 roku. Wg magazynu Cersanit plasuje się na drugim miejscu w Europie pod względem produkcji (w milionach m2) i zdolności produkcyjnych płytek ceramicznych, zaraz po włoskim potentacie – Grupie Marazzi. W ujęciu ogólnoświatowym (bez Chin) Grupa Cersanit zajęła 6 miejsce – oprócz wspomnianej Grupy Marazzi wyprzedziły ją jeszcze meksykańska Lamosa (4 miejsce), Ceramica Cleopatra Group z Egiptu (3 miejsce), tajlandzki Siam Cement Group (2 miejsce) oraz zwycięzca – Grupa RAK Ceramics z centralą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, która według autorów raportu wyprodukowała w zeszłym roku w swych 15 fabrykach 117 mln m2 płytek ceramicznych.
Jak już wspomniano, raport nie ujmował producentów z Chińskiej Republiki Ludowej, którzy w zeszłym roku wyprodukowali łącznie ponad 3,6 mld m2 płytek (dane za Ceramic World Rewiev). Ich brak był spowodowany niewielką przejrzystością tamtejszego rynku i całej branży płytkarskiej, która z kolei rzutowała na trudności w szacowaniu nawet przybliżonych wielkości produkcji poszczególnych największych graczy. Niemniej jednak autorzy raportu oceniają, że w Państwie Środka działa co najmniej #8 producentów, których produkcja znacząco przekracza 30 mln m2 płytek rocznie. 
W tym samym rankingu podsumowano również wyniki największych światowych producentów ceramiki sanitarnej w zeszłym roku (także z pominięciem producentów pochodzących z ChRL). W tym zestawieniu Grupa Cersanit znalazła się na 10 miejscu w Świecie. Niekwestionowanym zwycięzcą tego zestawienia okazała się Roca z 32,5 mln wyprodukowanych sztuk ceramiki sanitarnej. Na dalszych miejscach uplasowały się grupy/firmy Kohler, Ideal Standard, Sanitec, TOTO, Corona, Deca, Lixil i Villeroy & Boch. 
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA