Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Grupa Kapitałowa Cersanit S.A. została laureatem prezydenckiej Nagrody Gospodarczej w kategorii \"Najlepsze Polskie Przedsiębiorstwo\". Aleksander Kwaśniewski wręczył te wyróżnienia 14 czerwca br. na Targach Technologii Przemysłowych i Dóbr Inwestycyjnych w Poznaniu.

Do tegorocznej edycji Nagrody Gospodarczej zgłoszonych zostało 170 kandydatów. Spośród nich kapituła, złożona ze specjalistów z dziedziny gospodarki, ekonomii i biznesu, 19 kwietnia br. nominowała do nagrody 24 firmy. Przypomnijmy, że w gronie nominowanych, oprócz firmy Cersanit znalazły się także: Selena SA (w kategorii średnie polskie przedsiębiorstwo) i Sopro Polska (inwestycja zagraniczna w Polsce). Ostatecznego wyboru laureatów dokonał Prezydent.

Aleksander Kwaśniewski ustanowił i przyznaje Nagrodę Gospodarczą od 1998 roku. Wyróżnia nią te przedsiębiorstwa, które przyczyniają się do rozwoju gospodarczego kraju, upowszechniają pozytywne wzorce i metody osiągania sukcesów w gospodarce wolnorynkowej oraz promują i budują prestiż polskiej gospodarki.

Historia Cersanitu sięga 1967 roku, kiedy to powstały Zakłady Ceramiczne w Krasnymstawie. Proces rozwoju firmy, rozpoczęty w momencie prywatyzacji w 1996 roku, przebiegał dynamicznie. W ciągu kilku lat wydzielono podmiot dystrybucyjny Cersanit S.A. z siedzibą w Kielcach i powołano do życia trzy spółki produkcyjne: Cersanit I Sp. z o.o. w Krasnymstawie jako fabrykę ceramiki, Cersanit II S.A. - producenta mebli łazienkowych w Starachowicach, a także Cersanit III S.A. w Wałbrzychu, nowoczesną fabrykę płytek ceramicznych i gresów. W czerwcu 2003 roku Grupa Cersanit zakończyła kolejną inwestycję i rozpoczęła w fabryce Cersanit II S.A. w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Starachowicach produkcję wanien akrylowych, brodzików i kabin prysznicowych. Natomiast w lipcu 2004 roku planowane jest zakończenie trzeciego etapu rozbudowy fabryki płytek ceramicznych i gresów w Wałbrzychu.

Od 1997 roku akcje Cersanitu notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA