Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Zarząd Cersanit S.A. 15 września br. podał do publicznej wiadomości informację o podpisaniu z Credit Suisse First Boston Ceramic Partners, spółką celową posiadającą akcje Opoczno S.A. należące do portfeli funduszy zarządzanych przez Enterprise Investors, umowy nabycia ponad 7,9 miliona akcji spółki Opoczno S.A. Nabyte akcje uprawniają Cersanit do 48,42% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Opoczno S.A. należących do CSFBCP, jednakże nie mniej niż 7,4 miliona akcji uprawniających do 45% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Opoczno S.A.
W celu realizacji wspomnianej umowy 22 września Cersanit S.A. podpisał z Biurem Maklerskim Banku BPH S.A. umowę o przeprowadzenie publicznego wezwania do zapisywania się na zakup 100% akcji Opoczno S.A. Przeprowadzenie całej transakcji i rozliczenie wezwania było warunkowane uzyskaniem zezwolenia prezesa UOKiK na przejęcie przez Cersanit S.A. kontroli nad Opoczno S.A.
Według deklaracji Cersanit S.A. przedstawionej w treści wezwania, firma jest zainteresowana dalszym funkcjonowaniem marki Opoczno i uzyskaniem optymalnych korzyści wynikających z jej pozycji rynkowej. Zamiarem Cersanit S.A. jest prowadzenie działalności przez spółkę Opoczno S.A. w formie odrębnego podmiotu prawnego, przyczyniającego się do osiągnięcia efektów synergii ekonomicznej, wynikającej ze współdziałania spółki z pozostałymi podmiotami grupy kapitałowej Cersanit.
Tegoroczna jesień ma szczególne znaczenie dla grupy Cersanit także z innego powodu. 3 października ostatecznie nabyła ona za kwotę 2,3 miliona euro 77,85% akcji firmy Romanceram S.A., czołowego rumuńskiego producenta ceramiki sanitarnej.                     

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA