Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Firma Cersanit rozpoczęła produkcję wanien z hydromasażem. Wprawdzie produkty te były obecne w ofercie Cersanitu już wcześniej, to były one przygotowywane na potrzeby firmy przez producenta z Czech. Teraz cała oferta wanien i wanien z hydromasażem będzie pochodzić z firmy Cersanit II S.A. w Starachowicach, która w czerwcu ubiegłego roku uruchomiła linie produkcyjne wyrobów akrylowych i kabin prysznicowych.

Obecnie w fabryce w Starachowicach przygotowywane są trzy nowe modele wanien. Będą to wanny narożne i prostokątne z systemami hydromasażu sterowanymi pneumatycznie lub elektronicznie. Oprócz tego, wybrane modele, spośród ponad trzydziestu wanien znajdujących się w ofercie Cersanitu, będzie można kupić z zamontowanym wybranym systemem hydromasażu.

- W zależności od zamontowanych w nich systemów, wanny pozycjonowane będą w trzech segmentach cenowych: niskim, średnim i wysokim. Podobnie jak pozostałe grupy produktów z kompleksowej oferty \"wszystko do łazienki\", wanny z hydromasażem będą dystrybuowane na rynku tradycyjnym, poprzez sieć naszych partnerów handlowych - mówi Grzegorz Saniawa, dyrektor handlowy Cersanitu.

Nowe wanny z hydromasażem mają trafić do sprzedaży jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

Kolejnym krokiem inwestycyjnym firmy Cersanit w segment hydromasażu, spowodowanym rosnącym zainteresowaniem Polaków urządzeniami tego typu, będą panele prysznicowe. Ich wprowadzenie do produkcji jest w fazie projektu. Przy sprzyjających warunkach rynkowych pierwsze panele Cersanitu mogą pojawić się na rynku jeszcze w tym roku.

- Inwestycja naszej firmy związana z hydromasażem jest spowodowana nie tyle wzrostem uposażenia Polaków, co zmieniającą się mentalnością w postrzeganiu łazienki. Staje się ona miejscem kojarzonym z relaksem i odpoczynkiem, a nie szybkimi zabiegami higienicznymi. Myślę, że w perspektywie 3-4 lat wanny z hydromasażem staną się dla ich producentów ważnym, przynoszącym znaczne zyski segmentem asortymentowym - mówi Grzegorz Saniawa.

Nowa oferta wanien z hydromasażem Cersanit przeznaczona jest na rynek krajowy. W przyszłym roku wanny z hydromasażem dołączą do oferty eksportowej producenta: ceramiki sanitarnej, płytek ceramicznych i gresów, mebli łazienkowych, kabin prysznicowych, brodzików oraz pozostałych modeli wanien. Wówczas produkty te trafią przede wszystkim na rynki Europy Wschodniej i Południowej.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA