Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
6 lipca 2011 roku została podpisana umowa na rzecz partnerskiej współpracy pomiędzy firmą Cersanit SA a Politechniką Świętokrzyską w Kielcach. Zakłada ona organizowanie praktyk i staży oraz prowadzenie wspólnych projektów badawczych. Powstanie także nowy kierunek – chemia budowlana, którego absolwenci znajdą pracę w takich firmach jak Cersanit.
Zatrudniamy w Cersanicie 6,5 tysiąca osób. W Polsce i większości krajów Europy. I oni są najważniejsi dla firmy. Nie maszyny, nie budynki, ale ludzie, od których zależy sukces spółki. Jednocześnie stwarzamy możliwości, aby sukcesy odnosili młodzi, ambitni i pracowici absolwenci trafiający do nas po zakończeniu studiów. Wielu byłych studentów Politechniki Świętokrzyskiej już znalazło tu miejsce pracy. Dlatego tak ważne jest podpisane dzisiejszej umowy – podsumowywał spotkanie Mirosław Jędrzejczyk, prezes zarządu Cersanit SA. 
Podkreślił on również, że firmie zależy na tym, by Politechnika Świętokrzyska była dla niej zapleczem talentów w różnych specjalnościach. Zapewnił, że Cersanit daje młodym szansę indywidualnego rozwoju „na miarę ich pasji zawodowych, marzeń i ambicji”.
Głównym założeniem umowy partnerskiej jest umożliwianie studentom i absolwentom Politechniki Świętokrzyskiej odbywania praktyk i staży zawodowych w firmie Cersanit SA oraz prowadzenie przez Politechnikę Świętokrzyską prac naukowo-badawczych w kierunku wskazanym przez Cersanit SA.
Prof. Stanisław Adamczak, rektor Politechniki Świętokrzyskiej, stwierdził, że Cersanit to spółka, która może zagwarantować zdolnym i ambitnym absolwentom kieleckiej uczelni technicznej sukces zawodowy i materialny.
W planach mamy uruchomienie nowego kierunku kształcenia studentów. Jako jedna z nielicznych uczelni państwowych w Polsce będziemy kształcić przyszłych inżynierów na kierunku chemia budowlana. Dzięki czemu będziemy jeszcze lepiej odpowiadać na zapotrzebowanie firmy Cersanit SA na wykwalifikowaną kadrę – powiedział prof. Stanisław Adamczak.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA