Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
W dniach 9-12 lutego w Walencji odbyła się kolejna, 28 edycja Międzynarodowych Specjalistycznych targów Cevisama 2010,  jednej z najważniejszych imprez branży płytek ceramicznych, materiałów wykończeniowych oraz wyposażenia łazienkowego i kuchennego na świecie. Na targach swoje produkty zaprezentowało ponad 100 wystawców z 40 krajów, z czego lwią część stanowiły firmy hiszpańskie, dla których walenckie spotkanie to już od lat najlepsza okazja do prezentacji swych nowości produktowych. Łącznie w trakcie targów zaprezentowano ponad 120 całkowicie nowych serii płytek ceramicznych i artykułów wyposażenia wnętrz.
Tradycyjnie już targom towarzyszył bogaty cykl imprez towarzyszących. Jedną z najciekawszych było Forum Architektoniczne,  trakcie którego wystąpili m.in. architekci Carlos Ferrater i Christian Buchkremer, projektanci form przemysłowych Sam Baron i Martín Azúa oraz projektanci wnętrz Joan Lao i Alfons Tost.
Razem z targami Cevisama odbyła się kolejna edycja wystawcy Trans/Hitos 2010, w trakcie której zaprezentowano najnowsze osiągnięcia w dziedzinie wzornictwa ceramiki wykorzystywanej w budownictwie i wykańczaniu wnętrz. Z kolei w trakcie wystawy „Expocátedras” zaprezentowane zostały projekty studentów uczelni szkolących w dziedzinie wzornictwa przemysłowego z Barcelony, Madrytu, Alicante, Valencji i Castellón. Walenckie Targi po raz drugi stały się także areną zmagań najlepszych hiszpańskich glazurników, którzy mogli zaprezentować swój kunszt wykorzystując najnowsze modele płytek ceramicznych i innych materiałów wykończeniowych od czołowych hiszpańskich producentów.
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA