Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

3 września 2010 r. w Warszawie w ramach targów Idealny Dom i Wnętrze odbyło się seminarium dla projektantów i architektów na temat innowacyjnych rozwiązań w stylizacji przestrzeni mieszkalnej. Na zaproszenie Zehnder Polska podczas seminarium wykład wygłosił francuski designer Christian Ghion – projektant współpracujący z największymi światowymi markami.
Seminarium organizowane w ramach targów miało na celu prezentację najnowszych trendów w designie i aranżacji wnętrz domów i mieszkań. Wzięło w nim udział ponad 300 architektów z całej Polski. Christian Ghion zaprezentował szerokie spektrum swoich prac: poczynając od mebli poprzez przedmioty dekoracyjne aż po projekty aranżacji wnętrz, np. butików czy restauracji. Jednym z prezentowanych projektów był grzejnik „Runtal Splash” zaprojektowany dla marki Runtal wchodzącej w skład portfolio Zehnder Group. Projekt grzejnika przywodzi na myśl koncentrycznie rozchodzące się fale powstałe w wyniku uderzenia spadającej kropli.    

Christian Ghion urodził się w 1958 r. w Mont-morency we Francji. Ukończył studia prawnicze w Paryżu, jednak na stałe związał się z designem użytkowym. Kształcił się w Ecole du Louvre i Ecole Nationale Supérieure de Création Industrielle. Jest designerem i projektantem wnętrz. Nie ogranicza się do jednej dziedziny, w jego portfolio znajdują projekty mebli, dywanów, wazonów, aranżacji restauracji i modowych butików. Lubi prostą formę, a w jego projektach dominują faliste linie i miękkie kształty. Projektuje m.in. dla firm takich jak: Cappellini, Driade, Sawaya & Moroni. Niektóre z jego prac znalazły się w stałych zbiorach Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku i Muzeum Sztuki Dekoracyjnej w Paryżu.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA