Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Tym razem postanowiliśmy zawęzić prezentację przedstawionych grzejników do modeli, których cena netto nie przekracza
600 złotych. W przeglądzie znalazły się więc modele najpopularniejsze, notujące największą sprzedaż.

OD GRZEJNIKA (nie tylko łazienkowego) powinno się przede wszystkim wymagać, aby w dobry sposób oddawał do wnętrza pomieszczenia ciepło transportowane przez system centralnego ogrzewania. Część odbiorców zwraca również uwagę na dekoracyjne walory grzejników, te jednak w największym stopniu właściwe są droższym modelom, pochodzącym z ekskluzywnych serii.
W prezentowanym przeglądzie ustalona na niewysokim poziomie cena grzejników zawęża ofertę do prostszych modeli drabinkowych. Nie dziwi więc brak bardziej wymyślnych wersji wyposażonych np. w lustra czy powierzchnie radiacyjne z metalu bądź kamienia. Trzeba jednak przyznać, że nawet w opisywanym segmencie ekonomicznym nietrudno znaleźć grzejniki, które oprócz zasadniczej funkcji użytkowej będą także dobrze spełniać funkcje dekoracyjne. Odnosi się to zwłaszcza do modeli, w których np. poziome poprzeczki łączące oba kolektory wykonane są z rur o przekroju prostokątnym, co w pewien sposób zbliża je do droższych modeli wyższej klasy. Dodatkowo, biorąc pod uwagę cechy użytkowe grzejników segmentu ekonomicznego, można uznać, że w bodaj najlepszy sposób spełniają funkcje podstawowego źródła ciepła w łazience.  Prosta konstrukcja idealnie trafia w potrzeby odbiorców poszukujących sprawdzonych rozwiązań w atrakcyjnej cenie. Brak dodatkowych elementów dekoracyjnych pozwala na optymalne zagospodarowanie powierzchni grzejnika drabinkowego do suszenia ręczników lub części garderoby.
Cena określa również materiał, z którego wykonany jest grzejnik oraz technologię jego wykonania. Nie dziwi więc  fakt, że poza firmami Alplast i Mika Plus, prezentującymi modele standardowo lub opcjonalnie wykonane z miedzi, pozostali producenci skupili się na promowaniu modeli wykonanych ze stali. Ciekawy wyjątek stanowi grzejnik „Calens Dual” firmy Fondital, który wykonany został z aluminium.
Podstawowy typ wykończenia oferowany przez wszystkich producentów to lakier proszkowy w kolorze neutralnej bieli. Takie „klasyczne” grzejniki wciąż sprzedają się najlepiej, co stanowi wyraz pewnego konserwatyzmu w podejściu Polaków do łazienki. Niemniej jednak, niemal wszystkie opisane modele można zamówić w szerokiej gamie kolorystycznej, a niektóre (modele miedziane oraz grzejnik „Janda II” firmy Zehnder) także w wykończeniu chromowym.
Większość grzejników zaprezentowanych w przeglądzie pochodzi od rodzimych producentów. Polska branża grzejnikowa to obecnie kilkanaście firm zróżnicowanych pod względem potencjału wytwórczego i asortymentu produkcji. Większość z nich ma już za sobą ponad 10-letni okres funkcjonowania, co przy dzisiejszym tempie postępu technologicznego można uznać za czas wystarczający dla zaprojektowania i wykonania produktu na wysokim, satysfakcjonującym klienta poziomie. Oznacza to, że przedstawione w przeglądzie modele (także pochodzące od zagranicznych wytwórców) można śmiało polecić wszystkim użytkownikom poszukującym sprawdzonego źródła ciepła w łazience.
ANDRZEJ TOPCZEWSKI
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA