Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Na polskim rynku wyposażenia kojarzonego z łazienką panuje bardzo dobry klimat dla designu. Stąd tak często podkreślane związki poszczególnych marek z projektantami oraz ich wkład w propagowanie idei profesjonalnego wzornictwa. Celom tym służą także konkursy dla projektantów organizowane przez funkcjonujących na rynku producentów. Wśród nich znajduje się także firma Terma Technologie, która już po raz drugi zorganizowała konkurs na projekt grzejnika – Terma Design 2010.

Terma Design to konkurs kierowany do projektantów sztuki użytkowej oraz wszystkich, których pasjonuje projektowanie. Przedmiotem drugiej edycji tego przedsięwzięcia był grzejnik łazienkowy z funkcją suszenia. Do konkursu zgłoszono blisko 200 projektów. Jury do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało 57 projektów, a z nich wyłoniło 6 nagrodzonych prac.
Głównym celem konkursu Terma Design według jego organizatora – firmy Terma Technologie – jest promowanie młodych, obiecujących projektantów oraz ułatwienie im drogi do wdrożenia produkcyjnego. Ważną kwestią jest także popularyzacja sztuki użytkowej i jej roli w życiu człowieka. Autorom najciekawszych prac organizator zapewnia atrakcyjne nagrody i daje możliwość podjęcia współpracy.
W tym roku w gronie jury konkursu Terma Design 2010 znaleźli się projektanci: Jarosław Szymański (przewodniczący jury), Wacław Długosz, Mirosław Rekowski, Piotr Kuchciński oraz z ramienia Terma Technologie: Edward Brylowski (prezes Terma Technologie Sp. z o.o.), Piotr Klemeński (menedżer produktu Terma Technologie Sp. z o.o.) i Daniel Dawidowski (dyrektor pionu badań i rozwoju Terma Technologie Sp. z o.o.).
- Prace młodych projektantów sztuki użytkowej nadesłane na drugą już edycję konkursu Terma Design świadczą, że grzejniki można i należy projektować. Prezentowane prace pokazują, ile można zrobić zarówno w zakresie funkcjonalności grzejników, jak i ich wyrazu oraz technologii, w jakiej są produkowane – powiedział Jarosław Szymański.
PIERWSZE MIEJSCE: LINIA GRZEJNIKÓW „CYKLON”
PROJEKT: MAREK KOSTYKIEWICZ, MAJA ZALEWSKA


„Cyklon” to linia grzejników zaprojektowana do nowoczesnych wnętrz – zarówno pokojów kąpielowych, jak i minimalistycznych salonów. Prosta forma nawiązuje do efektu powstawania cyklonu, czyli zderzenia dwóch mas powietrza o odmiennych temperaturach i ciśnieniach. Płaskie profile stalowe zostały wygięte o 45 stopni, tworząc unikalną, dynamiczną formę. Dzięki powtarzalności jednakowych elementów jest to produkt prosty w produkcji i dający możliwość szybkiego wdrożenia na rynek.
Grzejnik tworzy dowolna liczba powtarzalnych elementów, które można modyfikować i zestawiać w różnych układach, tworząc nowe, atrakcyjne wzory. Dodatkowym atutem jest możliwość montowania grzejnika w pionie, jak i w poziomie oraz dostępność w różnych wersjach kolorystycznych.DRUGIE MIEJSCE: „CESTA”
PROJEKT: KRISTIAN LARSEN, EWA SENDECKA

Grzejnik zbudowany jest z sześciu rurek wyprofilowanych w formę kosza, który umożliwia swobodne zawieszenie na nim np. ręcznika. Kształt „Cesty” umożliwia także – dosłownie – wrzucenie ręcznika do środka i uzyskanie podobnego efektu wysuszenia czy nagrzania ręcznika.

TRZECIE MIEJSCE: „MG”
PROJEKT: KUBA BLIMEL, JAN LOBA

„MG” to grzejnik przeznaczony do nowoczesnych łazienek. Wyróżnia go innowacyjne podejście do funkcji suszenia. Wieszanie ręczników odbywa się przy pomocy zintegrowanych z grzejnikiem elementów magnetycznych. Ukształtowanie powierzchni grzejnika ułatwia ich mocowanie. Materiał przycisku kontrastuje z powierzchnią grzejną i pozwala tworzyć swego rodzaju grafikę – dzięki temu grzejnik wciąż zmienia swój wygląd.WYRÓŻNIENIE: „DOT”
PROJEKT: KATARZYNA MOLICKA,
MICHAŁ SOWA

„DOT” wykonany jest z dwóch arkuszy blachy tłoczonych na prasach hydraulicznych, które następnie są ze sobą zgrzewane. Innowacyjna forma grzejnika pozwala na zawieszenie go w pionie lub poziomie.


WYRÓŻNIENIE: „MUCHOMOR CIEPLNIK”
PROJEKT: JOANNA JURCZAKWYRÓŻNIENIE: „TETRIS”
PROJEKT: LUKAS FRANCISZKIEWICZ

Grzejnik składa się z modułów, które można dowolnie łączyć w zależności od upodobań estetycznych i kubatury wnętrza.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA