Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA
Łazienka jest taka, jak całe mieszkanie – minimalistyczna, oszczędna w barwach a jednak ciepła i nie pozbawiona uroku.
Minimalizm kojarzy nam się najczęściej z oszczędnością form i barw, brakiem ozdób i chłodem. Okazuje się jednak, że umiejętne wprowadzenie jednego, pozornie również prostego, elementu wyposażenia, może odmienić charakter całego wnętrza. Motywem nadającym prezentowanej łazience jej oryginalny charakter jest drewno. Co ważne, jest to drewno „ciepłe” – o naturalnej, porowatej fakturze i wyrazistej barwie. Również forma jego zastosowania przywodzi na myśl przyjemne skojarzenia. Najbardziej charakterystyczny element całej łazienki – drewniana zabudowa wokół lustra i „wpuszczona” w drewniany blat szafki, szeroka umywalka – całością nieco przypominają babciny kredens. Wrażenie to podkreślają klasycznie wykonane drzwiczki szafek, posiadające wyraźne obrzeża i malutkie uchwyty. Również trzy identyczne, wysoko zawieszone szafki utrzymane są w tej samej, rustykalnej konwencji.
Jedynym drewnianym elementem wyłamującym się z owej konwencji, ale jednocześnie współgrającym z całością wyposażenia, jest umieszczona pod szafkami półka. Podobnie jak pozostałe meble bardzo minimalistyczna w formie, doskonale sprawdza się jednak jako wypełnienie załamanej, ze względu na zastosowany system podtynkowy, powierzchni ściany.
Drewniane meble spełniają w prezentowanej łazience również inne funkcje niż tylko „ocieplenie” surowego wnętrza. Wspomniana już szeroka półka ukrywa nierówność ściany, a niektóre z szafek zawierają w swoim wnętrzu niezbędne, ale i nieestetyczne elementy instalacyjne, których ukrycie było po prostu konieczne. Również pralka, która z całą pewnością nie współgrałaby z charakterem wnętrza, znalazła swoje miejsce w szafce.
Pomimo iż całe wnętrze określają zaledwie trzy kolory i jedna, dominująca figura geometryczna, nie można mu odmówić wysmakowanej estetyki i odprężającego ciepła. Stojąc przed wielkim lustrem otoczonym naturalnym drewnem z pewnością poczulibyśmy przytulną atmosferę tego miejsca.                    
REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA