Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Citterio Night to wykład połączony z pół-formalnym spotkaniem z gwiazdą światowego designu, włoskim projektantem Antonio Citterio. Wydarzenie odbędzie się 7 października 2010 w Warszawie.
Celem projektu Citterio Night jest inspirowanie i integrowanie polskiego środowiska architektów i projektantów, przybliżanie tematyki współczesnego designu i trendów w światowym wzornictwie przemysłowym. Całość spotkania zakończy się imprezą, na której zagra Jan Młynarski z nowym house’owym brzmieniem (Lej PO bombie) oraz łódzki AXMusic z funkowym programem. Całość zostanie opatrzona wizualizacjami VJ Majsen’a i Ebert’a.
Organizatorami Citterio Night są Sanitec KOŁO oraz blog revcloud.pl

ANTONIO CITTERIO
Prace Citterio wpisały się do kanonu designu, stając się ikonami dobrego stylu. Architekt i designer Antonio Citterio urodził się w 1950 roku w miejscowości Meda blisko Mediolanu. W Mediolanie ukończył architekturę na tamtejszej Politechnice. Po studiach, w 1972 roku założył własne studio. W 1999 razem z Patricią Viel powołał do życia multidyscyplinarne studio architektury i designu – Antonio Citterio and Partners – specjalizujące się w architekturze, designie, designie przemysłowym i grafice.
Architekt uważa przestrzeń życiową w domu za coś w rodzaju „drugiej skóry”, dlatego w projektach Citterio tak bardzo ważna jest przestrzeń. Współpracował lub współpracuje z czołowymi firmami związanymi z branżą design’erską: Ansorg, Arclinea, Aubrilam, B&B Italia, Flexform, Flos, Guzzini, Hansgrohe, Inda, Vitra, Kartell, Maxalto, Sanitec Group, Technogym czy Tre Piu.
Obok działalności komercyjnej, projektant interesuje się teoretycznymi podstawami designu. Wykłada na kilku prestiżowych uczelniach włoskich, jak również na Wydziale Architektury Università della Svizzera Italiana w Mendrisio (Szwajcaria). W 2007 r. został przyjęty do ekskluzywnej grupy Italian Design Council. 

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA