Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Sieć hurtowni Cortina z siedzibą w Białymstoku została kupiona przez francuski koncern Saint Gobain. Cortina zatrudnia ponad 100 osób i poza województwem podlaskim posiada również oddziały w Lublinie, Włocławku, Płocku, Olsztynie i Gdańsku. Obecnie stała się częścią spółki Saint Gobain Dystrybucja Budowlana. Nowy właściciel zapowiada utrzymanie dotychczasowego profilu działalności oraz stanu zatrudnienia. Planowane są również inwestycje, które pozwolą dostosować funkcjonowanie firmy do nowych warunków rynkowych.
Inicjatywa sprzedaży firmy wyszła od jej dotychczasowych właścicieli - Katarzyny i Cezarego Dąbrowskich. Jako przyczynę sprzedaży firmy byli już właściciele podają brak perspektyw spektakularnego rozwoju Cortiny w jej dotychczasowym kształcie.
W Polsce brakuje sprzyjających warunków dla dynamicznego rozwoju firm handlowych - mówi Katarzyna Dąbrowska. - W odróżnieniu od producentów - w tym również wchodzących na polski rynek firm zagranicznych, przedsiębiorstwa handlowe nie mogą liczyć na specjalne ulgi lub preferencyjne traktowanie.
Uzasadniając swoją decyzję poprzedni właściciele mówią, że kierowali się przede wszystkim dobrem firmy. W ostatnich latach Cortina znajdowała się w branżowej czołówce, a plany na najbliższe lata zakładały jeszcze bardziej ambitne cele.
Zamierzaliśmy uczynić z Cortiny lidera na polskim rynku. Było to jednak niemożliwe bez poważnych inwestycji, a te okazały się niestety poza zasięgiem firmy. Przejęcie Cortiny przez tak dużą firmę jak Saint Gobain zapewnia odpowiednie środki na rozwój i jednocześnie bezpieczeństwo finansowe - dodaje Katarzyna Dąbrowska.
Poprzedni właściciele współpracowali z Cortiną do maja bieżącego roku na zasadzie umowy doradczej. W chwili obecnej oficjalnie nie są już w jakikolwiek sposób powiązani z firmą.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA