Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Żółty to kolor optymistyczny, przywodzący na myśl lato i słońce. I to on gra pierwsze skrzypce w przestrzeni tej łazienki. Ale tak naprawdę intryguje tu coś zupełnie innego...

Pomysł wpisania we wnętrze służące dość odtwórczym czynnościom higienicznym jaskrawożółtej barwy wydaje się być bardzo inspirujący, szczególnie podczas ponurych, jesienno-zimowych poranków. Żółty kolor w łazience przełamuje konwencję związaną z kształtowaniem tej przestrzeni głównie przez biel oraz morski granat. I chociaż biała jest tu ceramika, płytki na podłodze oraz znaczna część ścian, to wyraźnie zostają one otulone ciepłem optymistycznego koloru yellow.

Jest on również głównym elementem \"konstrukcyjnym\" najbardziej chyba intrygującej w tym wnętrzu formy, jaką są biegnące wzdłuż ścian łazienki pasy wzorzystych płytek. Sprawiły one, że to stosunkowo niewielkie wnętrze kończące się gdzieś za tajemniczą ścianką-parawanem zostało optycznie wydłużone. Wzory poszczególnych płytek - bo miesza się ich tu kilka - świetnie wkomponowują się w optymistyczną atmosferę żółtego wnętrza. Żartobliwe tulipany, małe plamki, drobne gwiazdki czy gęste, pionowe słupki zdają się łączyć i wspólnie wyznaczać miejsca właściwe kolejnym łazienkowym sprzętom: wannie, grzejnikowi i okolicy umywalki, gdzie tworzą swoistą ramę umieszczonego nad nią lustra. Pasy oddzielają również płaszczyznę ścian - tą przypisaną kolorowi żółtemu od tej czysto białej, a także ścian i podłogi.

Na uwagę w prezentowanej łazience zasługuje jeszcze umieszczona pod ścianką-parawanem wanna, do której prowadzi masywny (oby nie śliski!) stopień oraz zaaranżowany po drugiej stronie owej ścianki kącik w funkcji niewielkiej pralni.

Prezentowana łazienka chociaż nie może poszczycić się wysublimowanym designem umieszczonych w niej sprzętów posiada urok, którego nie sposób nie docenić. A osiągnięto go dzięki umiejętnej i przemyślanej grze wzorem i dość nietypowym jak na łazienkowe wnętrza kolorem żółtym.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA