Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

19 lutego 2010 r. w krakowskim Salonie Łazienek Sanitec Koło odbyło się premierowe spotkanie z cyklu „KOŁO architektury”. Jako pierwszy z przybyłymi gośćmi swoimi doświadczeniami podzielił się znakomity polski architekt - Robert Konieczny.

Cykl spotkań „KOŁO architektury” rozpoczął wykład Roberta Koniecznego - „NIE materialna architektura”. W trakcie swojego wystąpienia architekt zaprezentował projekty domów, które przyniosły mu międzynarodowe uznanie i sławę. Robert Konieczny w swojej prezentacji przedstawił wszystkie etapy pracy architekta - rozpoczynając od pomysłu, przez najczęściej spotykane trudności, kończąc na zdjęciach gotowych realizacji. Zgromadzeni goście obejrzeli, m.in. Dom Bezpieczny (finalistę Word Architecture Festiwal 2009 w Barcelonie), Dom Aatrialny (uznany za jeden z najlepszych budynków świata) oraz Dom OUTrialny, który znalazł się w  pierwszej trójce finalistów LEAF Awards 2009. Po skończonej projekcji, uczestnicy spotkania mogli osobiście porozmawiać z architektem.
- Wykład „NIE materialna architektura” rozpoczął cykl spotkań dedykowany głównie pasjonatom architektury. Cieszymy się, że wydarzenie wzbudziło tak duże zainteresowanie zarówno wśród cenionych i już znanych projektantów, jak i dopiero rozpoczynających karierę studentów oraz absolwentów architektury i ASP – powiedział Adrian Burzyk, dyrektor ds. inwestycji Sanitec Koło i gospodarz cyklu.
Jednym z punktów programu był pokaz zwiastunów trzech filmów dokumentalnych poświęconych architekturze. Goście mieli okazję obejrzeć zapowiedzi takich dokumentów, jak: „Porwanie Europy”, „Dwugłowy smok” i „Światła Saturna”. Ich reżyserką jest Jadwiga Kocur, znana głównie jako twórczyni filmów o architekturze Górnego Śląska.
Więcej informacji o kolejnych spotkaniach z cyklu „KOŁO architektury” można znaleźć na stronie www.kolo.com.pl.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA