Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Prezentacja firmy Presto

REKLAMA

W przyszłym roku mija 80 lat od czasu uruchomienia produkcji „kurków samozamykających” w fabryce braci Patient. Francuska firma Presto od 1927 roku produkuje armaturę czasową przeznaczoną do stosowania w łaźniach i toaletach ogólnodostępnych: na pływalni, basenie, w szkole, przemyśle spożywczym, koszarach i innych. Spotkać ją można w wielu obiektach publicznych na całym świecie.
OD POCZĄTKU obecności na naszym rynku, czyli od prezentacji na poznańskich targach w 1990 roku, wyłącznym dystrybutorem produktów firmy Presto w Polsce jest Biuro Techniczne Ekotech Sp.j. Dziś, po 15 latach stosowanie armatury Presto stało się w Polsce powszechne – na basenach, pływalniach, kąpieliskach, szkołach i innych sanitariatach ogólnodostępnych.
W okresie letnim wiele ośrodków sportowo-turystycznych staje przed koniecznością remontów posiadanych sanitariatów. W związku z tym postaramy się ułatwić służbom technicznym dokonanie właściwego wyboru.
Określenie potrzeb w zakresie armatur sanitarnych do łaźni, pływalni, basenu czy hali sportowej jest obecnie bardzo proste: sprowadza się do wyboru sposobu rozprowadzenia wody i rodzaju montażu.
Każdy z możliwych sposobów rozprowadzenia wody ma swoje zalety, które musimy wziąć pod uwagę podejmując decyzję. Maksymalna oszczędność – kiedy chcemy, aby użytkownik miał do dyspozycji jedynie przycisk z wodą ciepłą wcześniej przygotowaną na mieszaczu centralnym, dobranym odpowiednio do ilości stanowisk. Pełen komfort – gdy stosujemy indywidualne baterie mieszające z możliwością dowolnej regulacji temperatury wody. W obu wypadkach uzyskujemy oszczędność wody do ponad 60%, z racji samoczynnego zamknięcia wypływu wody po każdorazowym naciśnięciu, a co za tym idzie także zabezpieczenie przed  niekontrolowanym jej zużyciem. Dodatkowo fabryczne ograniczniki wypływu gwarantują wydatek na poziomie do 10 l/min w natryskach i 6 l/min w umywalkach – niezależnie od ciśnienia.
Do ostatecznego wyboru rodzaju armatur Presto potrzebujemy jeszcze określenia rodzaju montażu. Do wyboru mają Państwo: zestawy naścienne – łatwe w montażu i do serwisowania, lecz bardziej narażone na akty wandalizmu, oraz armatury podtynkowe – o znacznej odporności na próby dewastacji.
Prezentujemy wyżej schematy blokowe ułatwiające wybór armatur Presto w zależności od przyjętego wcześniej założenia (woda zmieszana lub baterie mieszające) odpowiednio dla umywalek i natrysków.


Biuro Techniczne EKOTECH sp. j.
62-064 Plewiska k/Poznania
ul. Fabianowska 126
tel./fax (061) 651 69 60, 651 77 04
biuro@prestoekotech.pl
www.bateriepresto.pl

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA