Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

REKLAMA

Cztery łazienki w domu to bardzo wygodne rozwiązanie. Można nimi wówczas obdzielić wszystkich członków rodziny. Co więcej, każdą można zaaranżować w zależności od gustu użytkownika. Największy wpływ na wygląd prezentowanej, przeznaczonej dla gości łazienki, miał pan domu.
Prezentowane wnętrze wyraźnie oddaje męski charakter. Łazienkę zbudowano na zasadzie kontrastów, z użyciem jaskrawej, dynamicznej czerwieni, wykorzystując kilka oryginalnych, rzucających się w oczy rozwiązań. Kontrastują ze sobą nie tylko elementy wyposażenia. Samo wnętrze różni się także od pozostałych pomieszczeń domu, które zaprojektowano stosując ciepłe kolory i stonowaną aranżację.
Najbardziej uderza czerwień. Jest jej tutaj dużo, w różnych formach, ale w jednolitym, jaskrawym odcieniu. Czerwone są luksfery, sufit, roleta w oknie i wiele drobnych dodatków. Są tym bardziej widoczne,  że zestawiono je z dużymi powierzchniami w jednolitych, stonowanych kolorach. Z czerwienią szczególnie kontrastuje surowa, betonowa ściana, która wydaje się pochodzić z zupełnie innej łazienki. Widać na niej nawet ślady po deskach szalunku. Efekt surowości dodatkowo podkreślają stalowo-szare płytki z charakterystycznym „dziurawym” wzorem. Ich zastosowanie jako dekoru obramowującego krawędzie ścian, luster i zbiornika przy sedesie nadaje wnętrzu męski, industrialny charakter.
O niepowtarzalnym kształcie tej łazienki decydują jeszcze dwa elementy. Pierwszy z nich to toaletka. Składa się na nią oryginalna, robiona na zamówienie szafka o metalicznym połysku oraz równie ciekawe umywalka i bateria. Ich  zaokrąglone, delikatne kształty to jeszcze jeden kontrast w ogólnym wystroju wnętrza. Warto również zwrócić uwagę na kabinę mieszczącą natrysk. Niesymetryczny układ ścian uzupełniono dodatkowo luksferami, które w połączeniu z transparentnymi, szklanymi drzwiami dodają konstrukcji lekkości.
PROJEKT: ARCH. DAGMARA OBŁUSKA
ZDJĘCIA: MONIKA FILIPIUK

WYPOSAŻENIE I MATERIAŁY
bateria umywalkowa – „Hansamurano”, prod. Hansa
sedes – „Starck 2”, prod. Duravit
przysznic – prod. Duscholux
szafka – pomysł własny, prod. Mistol, Mińsk Mazowiecki


LUSTRA WZBOGACAJĄ PRZESTRZEŃ
arch. Dagmara Obłuska

Kształt łazienki jest dość charakterystyczny. Przede wszystkim są tam dwa wejścia – od strony holu oraz z pralni. Dodatkowo jedna ze ścian jest łukiem. Aby uniknąć wrażenia zbytniej ciasnoty na małej powierzchni, ściany w sąsiedztwie toaletki pokryte zostały lustrami. Połyskliwe powierzchnie szafki oraz czerwonych szklanych luksferów odbite w lustrach pozwoliły optycznie rozszerzyć przestrzeń i powielić efekty. Niesymetryczne, załamane kształty kabiny natrysku również wpływają na ostateczny lustrzany efekt. Całość uzupełniona została punktowym oświetleniem montowanym w podwieszanym suficie.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA